
Епопея із земельними наділами для АТовців триває вже не перший місяць, і щось підказує, затягнеться ще надовго. Якщо у місті з цим сяк-так справляються, та і «на слуху» це більше, то у селах – цілковитий бедлам. Військові по кілька місяців оббивають пороги, аби отримати хоча б клаптик землі, але у відповідь чують завжди – «вільних ділянок немає».
Годують цими відмовками вже півроку і АТОвців села Чорнівка, Новоселицького району. У селі проживають 12 військових, з яких ще троє у гарячих точках . Вони одні з перших поїхали на Схід, саме списки цих молодих хлопців потрапили в Інтернет. Але заслуженої землі вони так і не побачили.
Мати одного з АТОвців Світлана Бойко (ім`я та прізвище змінено) каже, писали заяви на отримання ділянок. Колишній сільський голова дав рішення на отримання землі. Виділив її там, де була можливість, - на газотрасі. Але нинішній голова каже, що на тому місці нічого не можна будувати.
На ділянки претендує восьмеро бійців
- Річ у тому, що ця труба йде через все поле. І те, що нинішній голова каже, - неправда. Єдине, чого там не можна – садити дерева. Є певний шматок землі біля труби, який не можна чіпати, але ж решта вільна у користуванні. Та і люди все садять там. Ми таки отримали по гектару землі, але для ведення сільського господарства. Та для забудови нам попередній голова запропонував у центрі розділити ділянку землі, площею майже два з половиною гектари.
За словами жінки, років 20 тому, за старим генпланом, там мали будувати школу. Але екс-голова їх запевнив, що школу не планують будувати, тим паче, що площа для неї надто велика. Тому її можуть розділити між собою АТОвці. Люди на це погодилися, тим паче, що вони претендували лише на половину площі, решту залишили для школи.
- Екс-голова дав нам рішення сесії на 8 людей, але сталося так, що рішення сесії у нас є, а землі так і не побачили, - бідкається жінка. - Через це наприкінці минулого року, за кілька тижнів після виборів, розпочалася справжня війна. І донині ми не можемо нічого вирішити. Цю землю, навіть попри те, що у нас є рішення на руках, не дають. Сільський голова каже, винні депутати, а депутати кажуть, що голова, або директор школи. Тобто шукають крайнього. Рішення вони не скасували, але і не роблять нічого, аби справа зрушилася з мертвої точки.
Жінка зазначає, що не раз батьки АТовців запрошували спілку учасників АТО Новоселиці ,Чернівців, і всі казали, що жодної школи у планах немає. У райраді запевнили, що перерахували кошти на ремонт тієї школи, яка є у селі, а нову ніхто не будуватиме. До того ж всім відомо, що, крім ділянки в центрі села, більше нічого немає.
Землю не дають, бо хочуть вигідно продати
За словами пані Світлани, це єдина площа, придатна для забудови, і на ній можна заробити великі гроші.
- Річ у тому, що там є котельня. І її пропонували продати. Але продається одне, і ніхто не знає, що «йде» з нею, - веде мову С. Бойко. – Якщо дають згоду на продаж тієї котельні, то продадуть всю ділянку, і ніхто про це знати не буде. Найголовніше, що на сесії мали це вирішити. Але нам відповіді не дали, а просто доручили депутатові знайти вільну землю. Але де її знайти, якщо немає? Виходить, АТО починати треба тут. Адже нам в очі кажуть, що твоя дитина була героєм там, а тут – перший ворог.
На жаль, думку сільського голови почути так і не вдалося, адже додзвонитися у сільську раду кореспондент не змогла. Та відповідь його прогнозована. Тому залишається лише сподіватися, що здоровий глузд у цій ситуації таки переможе.
Яна МАРІЯНЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар