
Часто страховий захист існує лише для ідеально цілих авто, а страховики дедалі частіше відмовляються, або просто затягують процес виплати компенсації у разі дорожньо-транспортної пригоди. І таких випадків не тільки в Україні, але і на Буковині щороку більшає. Юристи кажуть, це поширена практика, оскільки деякі страховики, користуючись елементарною юридичною неграмотністю людей, і не збираються нічого нікому виплачувати. Навіть попри те, що закон їх зобов`язує.
Обпікся на цьому свого часу і буковинець Ілля Гамалюк. Уже чотири роки чоловік судиться зі страховою компанією, яка йому не виплатила компенсацію за ДТП – 48 тисяч гривень. Обійшов усі інстанції, зібрав усі довідки, найняв адвокатів – безрезультатно. На все відповідь страховиків одна – ви у черзі на виплату. Певно, черга надто довга.
До теми
Відшкодування за автоцивілкою зросте удвічі
З 19 лютого діють нові суми за договорами обов`язкового автострахування. Але лише у тому разі, коли договір уклали з 19 лютого. За шкоду, завдану на дорожньо-транспортній пригоді майну потерпілого, страхові компанії зобов`язуються виплатити компенсацію розміром до 100 тисяч гривень. У разі завдання шкоди життю та здоров`ю, потерпілим виплатять до 200 тисяч гривень.
Якщо договір уклали раніше, то діятимуть попередні ставки – за майнову шкоду – 50 тисяч гривень, за шкоду життю і здоров`ю – до 100 тисяч гривень. Експерти кажуть, суми зросли через девальвацію гривні. Леонід Хорін, генеральний директор Асоціації страхувальників України зазначає, що зі зростанням сум компанії матимуть причину підвищувати у кілька разів ціни на поліси.
- Ще 2012 року мене «підрізали», - розповідає Ілля. – За законом кожен водій повинен мати автоцивілку. Наприклад, якщо я постраждав у ДТП, страхова компанія, у котрій застрахована машина винуватця, повинна відшкодувати мені збитки. Авто винуватця було застраховано у компанії, офісу якої в Чернівцях немає. Тому всі документи (експертизи, довідки з ДАІ, і низку інших) відсилав їм поштою.
Втім, упродовж півроку (за законом – ред.) кошти не виплатили. Натомість відповідали, що він у черзі. Машину за цей час чоловік відновив, а рахунок теж надіслав на ту саму адресу.
- Через деякий час я знову потрапив у ДТП, не бувши при цьому винуватцем, і знову мав справу з тією ж страховою компанією, - каже І. Гамалюк. Пошкодження були не схожі з минулими, але у компанії так не думали. Я знову зібрав усі документи, пройшовши це по другому колу, відправив їм. Минуло ще знову півроку з часу другої ДТП, та мені нічого ніхто не відшкодував.
Одне слово – затягувати виплату як могли. Після розмови з юристами, у конторі запевнили, що гроші перерахують лише за другий випадок, мовляв, постраждалий не надав доказів, що першого разу відновив авто.
- Я за цей час і на страхову компанію у суд подавав, близько півроку тому. Суд прийняв рішення, що компанія зобов`язана виплатити повну суму, відіслав рішення поштою і постанову їм в офіс, і Українській моторно-транспортній службі, яка контролює всі страхові компанії, - бідкається чоловік. – А місяців два тому телефонував в офіс, мені сказали те ж, що і кілька років тому – ви на черзі.
Таких випадків чимало, а просторами Інтернету гуляють не надто позитивні відгуки про цю компанію. Одному постраждалому в офісі відверто сказали, що виплата, попри закон, залежить від керівництва, і що йому колись таки перетелефонують.
Людей, котрі будуть роками судитися, дуже мало. Більшість просто змириться з тим, що є. А страховій компанії це зійде з рук.
Яна МАРІЯНЧУК
Коментар фахівця
Як повернути свої гроші
Крім рішення суду, повинен бути виконавчий лист. Це документ, який видає суд, і в подальшому виконується. Але його треба пред`являти не компанії, яка не виплатила компенсацію, а виконавчій службі, котра і повинна займатися виконаннями рішень судів, адміністративних постанов та іншого. Ось вже виконавча служба мала би швидше і краще спрацювати, адже вона має на такі ось компанії дієві засоби впливу. Вона може накласти арешт на рахунки та арештувати грошові кошти тієї страхової компанії. Якщо, звісно, компанія діюча і в обігу є кошти. Виконавча служба відкриває справу, дає сім днів добровільного строку. Якщо за цей час кошти не виплатили – їхні рахунки просто арештовують, і знімають гроші через казначейство. Тобто засіб впливу на них є. Найбільша помилка людей в їхній юридичній неосвіченості, адже вони рішення суду направляють відразу компанії. Цього не варто робити, є спеціальний орган, який уповноважений цим займатися, і буде робити це ефективніше. На жаль, такі випадки нині трапляються часто, в мене теж є клієнти з такими проблемами.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар