
Стрімке підвищення ціни на природний газ та бажання споживачів самостійно контролювати обсяги споживання блакитного палива призвели до суттєвого збільшення попиту на встановлення газових лічильників. Завдяки змінам, внесеним до Інвестиційної програми ПАТ «Чернівцігаз» на 2015 рік, які були затверджені рішенням НКРЕКП (Національною комісією, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг), підприємство встановить у поточному році 2186 лічильників на суму 3 мільйони 800 тисяч гривень. Це на 581 лічильник більше ніж було заплановано попередньо. Про це повідомляють у прес-службі ПАТ «Чернівцігаз».
Станом на 1 травня 2015 року більше 226,6 тисяч домогосподарств Чернівецької області використовують природний газ. Серед них 87,2% домогосподарств оснащені лічильниками газу. За рівнем забезпечення житлового фонду приладами обліку блакитного палива Буковина посідає 5 місце серед областей України.
Відповідно до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» від 16.06.2011 №3533-VI, усі споживачі повинні бути забезпечені безкоштовними лічильниками до 2018 року. Для повного забезпечення обліку газу в домогосподарствах Чернівецької області необхідно встановити більше 29 тисяч лічильників на суму близько 50 мільйонів гривень.
Рахунки на газ шокували буковинців
- Очевидно, що темпи забезпечення житлового фонду приладами обліку газу є недостатніми. В структурі чинного тарифу газорозподільних підприємств коштів для виконання норм і термінів Закону про комерційний облік газу просто немає, а тому рано чи пізно уряд разом з Національною комісією повинні будуть адекватно реагувати на дану ситуацію, - зазначив Голова правління ПАТ «Чернівцігаз» Віктор Горда.
За умови, що витрати на встановлення безкоштовних лічильників не будуть в повному обсязі передбачені в тарифах газорозподільних підприємств, відповідно до вищезгаданого Закону передбачено також інші джерела фінансування, зокрема із сільських, районних, обласних чи державних бюджетів або власним коштом споживачів.
На даний момент забезпечення житлового фонду безкоштовними приладами обліку здійснюється за рахунок тарифних надходжень газорозподільних підприємств, а кількість лічильників, що підлягають встановленню визначається державним регулятором (НКРЕКП).
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар