
Люди бідкаються, що через кількаградусний мороз померзло багато плодових дерев, навіть верхівки горіхів. Постраждали також зав`язі абрикос та персиків – частина просто обсипалася. Однак сказати, що врожаю не буде, не можна. Він буде, але невеликий. Це було друге похолодання, яке суттєво вплинуло на майбутній урожай. Ось у період цвітіння умови були сприятливими, а після – не надто сприяли розвитку. І мороз, який був недавно, фактично «добив» майбутній урожай.
- Хоча цвіт більш уразливий до морозів, ніж зав`язь – вона стійкіша до морозів. І якби такий холод був у період цвітіння, то урожаю не було би стовідсотково. А так обсипалася якась частина зав`язі, котра була слабшою, - зазначає фермер Сергій Адамович. – Але уже видно, що частина урожаю пропала. Інколи це призводить до того, що урожай, наприклад, персиків, котрий «вижив», стає більш рясним та наповненим. Фруктів менше, або вони великі. Тому маса така ж, як і була. Хоча як у нас буде – лише час покаже. Якщо загинуло дуже багато, то, звісно, компенсувати масу величина плодів не зможе.
Для фермерів знання погоди відіграє дуже важливу роль. Якби знали напевно, що буде мороз, можна було підготувати вогнища, поливати водою. Ось маленькі саджанці, які лише посадили, можна було хоч накрити чимось. А так всі сподівалися, що морозу не буде.
- Мені двоє людей телефонували і попереджали, що може бути приморозок вночі, - каже С. Адамович. – Коли нічна температура опускається до 0, то можуть бути заморозки. Один знайомий завжди дивиться погоду американських метеослужб, які прогноз роблять для всього світу. Ось за їхніми прогнозами був 100% заморозок. А нашим метеослужбам віри йняти не можна.
Яна МАРІЯНЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар