
Копіювати чужий досвід не варто - слід виробити свою стратегію, вважає голова Вижницької міської об’єднаної територіальної громади Олексій Чепіль.
- Міська рада двічі ініціювала об’єднання. Ми завжди спілкувалися з людьми, тому об’єднання у нас пройшло добровільно та безболісно. Звісно, у різних селах явка на виборах була різною. Не всі, щоправда, були ознайомлені з цим процесом, особливо по хуторах. Втім, вибори таки відбулися. Якщо говорити про якісь перешкоди, то їх не було. Звичайно, казали, що буде краще, якщо об’єднана громада буде завбільшки район. Але вийшло не так, і спротиву не було, - розповідає Олексій Чепіль.
- Коли я прийму присягу як голова об`єднаної громади, узаконять депутатів, першим розпорядженням буде перевести нинішніх голів сільських рад у тимчасово виконуючих обов’язки старост. Але поспішати проводити вибори не потрібно, тим паче, обіцяють, що перші вибори старост будуть за державний кошт. Якщо людина працює, і громада не має до неї претензій – нехай працює. Але якщо будуть проблеми, то будуть вибори. І упродовж двох місяців вирішуватимемо, де ж люди залишаться – чи будуть на місці у старостаті, чи перейдуть у міську громаду. Також ми повинні попередити всіх працівників сільських рад про майбутнє скорочення та переведення. Адже без цього ніяк, - вважає голова територіальної громади.
- Якщо говорити про іноземний досвід, то чимало країн можуть похвалитися поступками у плані реформ місцевого самоврядування. Проводили ось навчання у Німеччині. Там дуже багато маленьких громад, де проживають кілька людей, а решта громад об’єдналися. Вони мають спільні підприємства, які обслуговують дороги, освіту і так далі. Мені сподобалася система роботи. Систему у Польщі також хвалять. А у нас може бути щось своє, зважаючи на іноземний досвід, - зазначає Олексій Чепіль.
Яна МАРІЯНЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар