
Минулого вівторка, 27 жовтня, на брифінгу біля «будинку з левами» розповідали про темпи поширення коронавірусу на Буковині та перебіг захворювання у різних пацієнтів.
- Пацієнт хворіє, якщо це пневмонія, щонайменше 21 день. Кількість інфікованих і кількість хворих - це дещо різні цифри. Інфікуються в геометричній прогресії, а одужують, не в геометричній. Одужує кожен по-своєму. Хтось за 21 день, хтось за 40, а хтось у реанімації місяць лежить і не одужує. У зв'язку з цим накопичується кількість хворих, - розповіла Марія Поліщук, заступниця директора департаменту охорони здоров'я.
Також вона повідомила, що для лікування хворих на Covid-19 продовжують перепрофільовувати інші відділення в лікарнях області. Насамперед, було перепрофільовано терапевтичні, педіатричні, пульмонологічні та ЛОР-відділення.
- Ми рухаємося за потребами мешканців. Як тільки більшає людей, у нас немає іншого вибору, як збільшувати кількість ліжок, - додала Марія Поліщук.
За її словами, у Чернівцях та Кіцманському районі планують повністю перепрофільовувати лікарні для COVID-пацієнтів.
- Насправді інфекційні ліжка є у невеликій кількості в Чернівецькій області, як і загалом в Україні. Ми пішли таким шляхом, що почали перепрофільовувати інші відділення для лікування хворих, тому що лікарня має відповідати тим вимогам і потребам, які є на сьогоднішні, - розповіла пані Марія.
З її слів, різні лікарні області навантажені по-різному: дитяча лікарня навантажена менше, ОКЛ та міська лікарня №1 витримують найбільший тягар.
- Якщо буде збільшуватися кількість пацієнтів, то ми будемо лікарні повністю переводити на лікування пацієнтів із Covid. Це стосується міської лікарні №1. Бачимо зростання кількості інфікованих у м. Чернівці дуже суттєве. Така ж ситуація і в Кіцманському районі. Тому ми вважаємо, що наступною буде Кіцманська районна лікарня. Чому ми вважаємо, що це можливо, тому що швидкість доїзду «екстренки» і швидкість доїзду для пацієнтів до міста Чернівці набагато коротша, ніж до всіх інших районних лікарень. І ми маємо саме в Кіцманському районі колосальні цифри. Насправді, м. Чернівці і Кіцманський район є регіонами з найбільшою щільністю хворих на Covid, - додала Марія Поліщук.
Де і скільки хворіє людей на коронавірус на Буковині
За добу 27 жовтня на Буковині зафіксовано 392 нових випадки зараження коронавірусом.
Географія поширення недуги:
- Чернівці +145
- Кіцманський район +95
- Вижницький район +49
- Кельменецький район +23
- Сокирянський район +21
- Новоселицький район +19
- Сторожинецький район +19
- Глибоцький район +7
- Хотинський район +5
- Герцаївський район +4
- Заставнівський район +4
- Путильський район +1
Усього випадків з початку пандемії – 20509. Одужали – 10179, померли – 449.
Наразі у лікарнях перебувають 889 пацієнтів. Із них у 611 підтверджено коронавірус, решта – із підозрою.
За добу 27 жовтня до лікарень ушпиталили 77 осіб.
Зараз 88 пацієнтів у важкому стані, з них у реанімаціях – 66, на апаратах штучної вентиляції легень – 2. На кисневій терапії – 240 людей.
У «червоній» зоні Буковини обмежили роботу закладів громадського харчування
Як повідомляють у пресслужбі Чернівецької обласної державної адміністрації, у Кіцманському, Хотинському, Кельменецькому районах, а також у містах Чернівці та Новодністровськ, які зараз перебувають у «червоній» зоні карантину, обмежать роботу закладів громадського харчування. Відповідне рішення під час свого засідання ухвалила обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Отже, із минулого вівторка, 27 жовтня, ресторани, кафе та їдальні працюватимуть із 8:00 до 18:00. При цьому у закладі зможуть перебувати по одному відвідувачу на 10 квадратних метрів та не більше як 20 людей одночасно.
МОЗ закликає перевести на віддалену роботу всіх, хто може працювати з дому
Роботодавці мають організувати роботу у віддаленому режимі, якщо є така можливість.
Про це сказала заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак.
- Кожен роботодавець, кожен керівник фірми, підприємства має організовувати роботу своїх працівників у такий спосіб, щоби всі ті, хто може працювати у віддаленому доступі, – працювали у віддаленому доступі… Будь-які зібрання намагатися проводити з дотриманням дистанції, усіх вимог, які стосуються карантинних обмежень. Не потрібно зайвий раз збирати людей, організовувати зустрічі, наради, зібрання в офлайн-режимі, тобто у «живому» форматі, – сказала І. Микичак.
Вона також закликала громадян не відвідувати концерти і різного роду святкування, зокрема весілля.
І. Микичак нагадала про необхідність носити маску «всюди, де є більше двох-трьох людей», насамперед, у транспорті, ліфтах, торговельних центрах, на ринках, а також у приміщенні, де людина працює.
В Україні офіційно продовжили карантин і термін НС
На засіданні 28 жовтня Кабмін затвердив рішення про продовження обмежувальних заходів до 31 грудня 2020 року. Нагадаємо, про саме рішення повідомлялося ще два тижні тому, 13 жовтня.
Документ про продовження карантину виклав у себе в Телеграм-каналі народний депутат Олексій Гончаренко.
Підставою для продовження карантинних заходів стало різке погіршення ситуації із захворюваністю коронавірусом в Україні.
Також Кабмін продовжив режим надзвичайної ситуації в Україні – теж до 31 грудня 2020 року.
«У зв'язку з продовженням терміну дії карантину виникла потреба в продовженні для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режиму надзвичайної ситуації до 31 грудня 2020 року», – наголошується у відповідному документі.
Як у сусідів?
Словаччина за вихідні перевірить усе населення на коронавірус
Словаччина проведе загальнонаціональне тестування населення на коронавірус у суботу (31 жовтня) та неділю (1 листопада).
Тестування пройдуть усі жителі країни, Яким понад 10 років. Пілотні тестування перших чотирьох округів проходили минулими вихідними.
- Після реалізації пілотного проєкту ми переходимо до комплексного тестування. Воно проходитиме не з п'ятниці по неділю, а тільки у вихідні дні з суботи по неділю, - сказав прем'єр Ігор Матович.
- Ми сподіваємося, що за допомогою цієї операції ми зможемо ідентифікувати десятки тисяч людей і попросити їх залишатися в карантині і не наражати на небезпеку інших, - додав глава уряду.
У Словаччині вважають, що, якщо цей метод виявиться успішним, інші країни зможуть ним скористатися.
Після загальнонаціонального тестування керівники МОЗ і представники уряду проведуть зустріч і вирішать, чи буде ще один раунд тестування.
Населення Словаччини складає близько 5,5 мільйона осіб.
Ольга ШУПЕНЯ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар