
Від початку запровадження житлових субсидій минуло уже більше півроку. Та оформити пільгу на оплату комунальних послуг у Чернівцях і дотепер проблемно. Чернівчани, які вже подали документи на її отримання, і досі не дочекалися, щоб їм нарахували субсидію. Інші стоять у чергах, аби у них прийняли документи.
Оформляти пільгу від держави прийшли вже й ті, хто отримав перші платіжки по нових тарифах на комуналку із захмарними сумами. Розгублені чернівчани стоять біля віконечок до працівників соцзахисту, сподіваючись отримати від держави бодай якусь допомогу. Адже із теперішніми зарплатами та пенсіями заплатити за компослуги просто нереально.
Платіжки за жовтень із новими тарифами в опалювальний період змусили людей вибирати субсидію
Чернівчанка Олена Т., подала документи на оформлення субсидії ще два місяці тому. Та досі не отримала відповіді із соцзахисту. Жінка вже отримала платіжки за новими тарифами на комунальні послуги і тепер, якщо не дочекається допомоги від держави, повинна сплатити у касі суму більшу, аніж її пенсія.
Інша чернівчанка Валентина Іванівна теж отримала захмарні рахунки на компослуги за жовтень. За газ та решту житлово-комунальні послуги у неї складають понад тисячу гривень (!). А пенсію отримує розміром 1200 гривень. Жінка бідкається, що сплативши за компослуги, на проживання їй залишиться 200 гривень на місяць(!).
Минулого тижня у чергах біля віконечок управління соціального захисту населення Чернівецької міськради люди простоювали весь день. Та не факт, що до вечора встигнеш подати документи на субсидію.
Де оформити субсидію буковинським селянам:
- заяву та декларацію можна надіслати поштою структурному пiдроздiлу за мiсцем реєстрацiї (бажано рекомендованим листом із повідомленням про вручення);
- подати документи уповноваженим особам у сiльських i селищних радах.
Чернівчанка Оксана каже, що приходить у соцзахист уже третій день. Займає чергу та до віконечка ще не дісталася. Бо прийом однієї людини іноді триває й годину.
Біля кас управління соцзахисту взагалі твориться казна-що. Тут немає поділу на віконечка, в яких оформляють субсидії чи видають результати нарахувань, чи бодай для інших питань, скажімо, матерів, які прийшли оформити допомогу при народженні. І люди у черзі нарікають, що потрібно відновити прийом за картками, як це було раніше.
У департаменті соцзахисту радять буковинцям, які раніше оформили субсидію, але не отримали нові розрахунки, не поспішати сплачувати за компослуги.
– Цим людям ватро звернутися до управління праці та соціального захисту населення та уточнити нарахування субсидії, – каже заступник директора департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА Юрій Півень. – Є таке, що субсидію нарахували, але в управлінні немає грошей, аби надіслати листа заявнику. Тому краще перевірити в управлінні, чи призначили субсидію, аби не переплачувати за компослуги. Можна також самому вирахувати, скільки приблизно буде становити субсидія і сплатити у касі мінімум за житлово-комунальні послуги. Якщо споживач переплатить за комуналку, ті гроші нікуди не пропадуть, наступного місяця йому зроблять перерахунок.
В управлінні соцзахисту радять усім споживачам таки оформити житлову субсидію. Адже допомога від держави може суттєво зекономити сімейний бюджет. Середня субсидія у Чернівцях, у будинках, де є централізоване опалення,може становити 500-700 гривень. Сім’ї з індивідуальним опаленням мають допомогу від держави 2-5 тисяч гривень. А найбільша субсидія у Чернівецькій області становить 10 тис. 400 гривень на сім’ю.
Ольга МАКСИМЮК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар