
У спеку завжди людно на берегах Прута, адже тут приємний, дешевий, хоч і доволі небезпечний відпочинок біля води (лише за останній тиждень 7 людей в області потонули).
На території Кіцманщини немає жодного обладнаного пляжу, тож про безпеку відпочивальників мають турбуватися самі відпочивальники, бо Прут — швидкоплинна гірська річка, яка часто змінює русло, вода тут прохолодна, а каміння — слизьке. А через засміченість дна та берегів склом та іншим сміттям тут небезпечно ходити босоніж, можна поранитися.
Часто поряд з відпочиваючими по берегах Прута їздять вантажівки з гравійно-піщаною сумішшю. Адже на території Кіцманського району зараз є визначених 7 ділянок, де проводяться руслорегулюючі роботи. За інформацією Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів, ці роботи (тобто — і вибірку гравійно-піщаної суміші) мають офіційний дозвіл проводити: ПВКФ "Зірка" (с.Новий Киселів), ТОВ "Партнер К" (с.Стрілецький Кут), ПВКФ "Зірка" (с.Мамаївці), Чернівецький ГПК (с.Клокічка, на р.Прут і с.Брусниця, на р.Черемош), ТОВ "Чернівціжитлобуд" (с.Бурдей), ПП "Грейп 2002" (смт.Лужани). Про це повідомляє громадсько-політичний тижневик Кіцманщини "Вільне життя".
Для вивезення гравійно-піщаної суміші між Стрілецьким Кутом і Мамаївцями насипали тимчасовий міст, яким їдуть вантажівки. З цього боку Прута зручніший виїзд, близько траса. За словами мамаївського сільського голови Сергія Угринчука, в якості компенсації за користування дорогами з боку села фірма надала щебінь для ремонту тротуарів, підсипки вулиць. Міст після завершення вибірки або розберуть, або його змиє вода, коли підніметься після дощів.
Звісно, крім місць, де вибірка гравію (руслорегулюючі роботи) офіційно дозволені, практично в кожному припрутському селі є місця, де підприємливі люди незаконно вибирають шутр і продають його за немалі гроші. Час від часу їх ловлять правоохоронці, штрафують, забирають техніку, але ніхто це явище ще не поборов.
На жаль, крім збагачення видобувачів шутру, неконтрольована вибірка гравію несе небезпеку зсувів берега, руйнування дамб, повеней. Берегоукріплюючі споруди практично по всій протяжності Прута у Кіцманському районі або повністю зруйновані, або потребують значного ремонту. Але навіть після паводків 2008 та 2010 років, які можуть будь-коли повторитися, на відновлення берегоукріплюючих споруд потрібних коштів не виділяють.
Джерело: Вільне життя
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар