
Кілька останніх років в Україні діє обмеження руху на дорогах. Йдеться про заборону для вантажних автомобілів з 1 червня до кінця літа. Заборона діє за температурного режиму від +28С з 10.00 до 22.00. Йдеться про фури вагою понад 24 тонни з навантаженням на вісь 7 і більше тонн.
У спекотну погоду вона фактично продавлюють асфальт, руйнують дорожнє полотно та знищують залишки того, що у нас називають дорогами.
Окрім того, часто дорогами рухаються вантажні автомобілі (фури), які не дотримуються вагового режиму. Перевізники намагаються завантажити фуру по максимуму, щоб отримати якомога більший прибуток. І штрафи їх не лякають (напевно, для таких випадків їх закладають у транспортні витрати, які покривають зі свого гаманця кінцеві споживачі).
- В області працює наразі один ваговий комплекс (зважують вантажівки для контролю, - авт.), ще один наразі перебуває на повірці у Києві, - каже начальник управління Служби автомобільних доріг в Чернівецькій області Ігор Гах.
Щоправда, контролює цей процес управління Укртрансбезпеки в Чернівецькій області. саме вони працюють на цих комплексах, аби перевантажені фури не руйнували доріг. Окрім того, вони виписують штрафні санкції за перевантаження автомобіля.
- Це безперервна робота. Ми виявили 67 фактів перевантаження транспортних засоби різних суб’єктів господарювання на суму понад 11 тисяч євро (штраф за перевантаження вираховують за допомогою спеціального коефіцієнта, ваги та відстані, яку фура проїхала, – авт.), - розповів начальник управління Укртрансбезпеки в Чернівецькій області Валерій Макаренко. – У Чернівецькій області є 5 майданчиків, де можна здійснювати таке зважування. Оскільки до них є відповідні вимоги.
У водія (власника фури чи вантажу) є 30 днів для добровільної сплати штрафу. А щодо тих фур, які зважили і виявили перевантаження, то він має перевантажити зайву частину вантажу, ще раз зважитися і лише тоді їхати далі. Якщо ж водій відмовляється від зважування, то в такому разі викликають поліцію.
Але такий ваговий комплекс наразі в області один. А доріг на Буковині – безліч. Окрім того, часто перевантажені фури приїздять до нас з інших регіонів. Працівники поліції мають їх зупиняти (заборона діє за температурного режиму від +28С з 10.00 до 22.00. Йдеться про фури вагою понад 24 тонни з навантаженням на вісь 7 і більше тонн) та скеровувати на майданчики, де вони можуть перечекати спеку та обмеження (в області обладнано 42 місця, де вантажівки можуть перечекати спеку). Але зважаючи на кількість таких вантажівок на наших дорогах, поліції до цього взагалі немає діла.
Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар