
Попри нібито зменшення кількості аварій на українських дорогах (принаймні про свідчить офіційна статистика), число загиблих у ДТП просто катастрофічне. Окрім банального нехтування елементарними правилами правил дорожнього руху, часто причинами аварій є керування автомобілем напідпитку (або під наркотою).
Здавалось би, після значного підняття штрафів за керування автомобілем напідпитку таких випадків мало би бути в рази менше. Проте вітчизняні водії особливо не переймаються розмірами штрафів. Вони, як і раніше, можуть хильнути чарку-другу і спокійно сісти за кермо. До чого це може призвести – навіть вигадувати не потрібно. Красномовним є приклад аварії, в якій загинула молода дівчина на пішохідному переході. А збив її п’яний водій на бусі (якого, до речі, за пиятику за кермом попередньо навіть позбавили посвідчення водія).
Наразі на водія, який вперше сів за кермо у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, чекає 10 тисяч 200 гривень штрафу
Як повідомили у Патрульній поліції Чернівецької області, від початку цього року ними виявлено 94 водіїв, які керували транспортними засобами у стані сп’яніння. Торік було зафіксовано 5113 таких водіїв, а роком раніше – 2017-го - 6182.
Законодавці вважають, що посилення відповідальності за нетверезе керування транспортним засобом може виправити ситуацію. Верховна Рада ухвалила новий закон, який передбачає посилення відповідальності за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.
Зокрема санкція цієї статі передбачає суттєве збільшення розмірів штрафів. Якщо водія вперше затримали під час керування напідпитку, то штраф має становити від 17 до 34 тисяч гривень. Плюс позбавлення прав на три роки.
Водночас, якщо водій вдруге порушив ці правила, то розмір штрафу сягне 51 тисячі гривень (3 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). А позбавлятимуть прав такого водія на 2-3 роки
Крім того, цим законопроектом вводиться визначення «кримінального проступку», відповідно, встановлюється кримінальна відповідальність за водіння у нетверезому стані.
Наразі на водія, який вперше сів за кермо у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, чекає 10 тисяч 200 гривень штрафу та позбавлення посвідчення водія на 1 рік.
Якщо він вдруге порушив вимоги закону. То штраф зростає удвічі – до 24,4 тисячі (позбавлення прав на 3 роки).
А якщо утретє за рік сів за кермо напідпитку – то штраф становитиме 40,8 тисячі гривень, а права водій втрачає на 10 років.
Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар