
Про реформування місцевого самоврядування українські політики говорять вже дуже давно. Ще 2009 року цю тему винесли на обговорення, адже стало очевидно, що села не можуть існувати та бути успішними в тих умовах, які для них створюють. Утім, нічого так і не відбулося. Та після цьогорічного перевороту тема реформування знову вийшла на передній план.
Відповідно до реформ, з січня 2015 року українці чекають на укрупнення, тобто об’єднання сіл та районів, але чи для усіх ці зміни стануть корисними, кореспондент vidido.ua поцікавився у сільських голів с. Багна, с. Слобода-Комарівці та с. Клішківці.
Багна розростається на очах. З року в рік зростає народжуваність, люди не покидають села, а навпаки, хочуть жити і будуватися тут. Наразі у нас проживають понад 1300 осіб, це близько 400 господарств. Та у селі немає ані школи, ані дитсадка. Не впевнений, що якщо сільську раду заберуть із села, то це добре вплине на життя його мешканців. Таке велике село має мати представників, які б відстоювали його інтереси на місцях. Що ж стосується децентралізації, то у нас немає виробництв, підприємств, село дотаційне, саме по собі воно не виживе. Хочеться, щоб реформи приводили до поліпшення.
Сільська рада в нашому селі з’явилася тільки чотирнадцять років тому, хоча населення більше тисячі. За ці роки село ожило, раніше тут не було дитячого садочка, сільської ради, проведеного газу, у держустановах не робили ремонту і вибити бодай якісь кошти на село було вкрай важко, воно занепадало. Тому зараз не хочеться навіть думати про те, що органи самоврядування у нас можуть ліквідувати. Адже тоді, боюсь, що про нас знову забудуть, мешканці села проти цього, адже не хочуть їхати в сусіднє село, як колись, аби вирішити бодай якесь питання.
Села потрібно об’єднувати вже давно. Зрозуміло, що для деяких селян вигідно, щоб в кожному населеному пункті були органи самоврядування, та треба думати, що краще для держави, якій необхідно накопичувати кошти. Нехай на декілька сіл буде одна сільська рада, але у голови будуть заступники, які ретельно контролюватимуть усі села. Деяким малим селам було б легше вижити за підтримки інших населених пунктів. Та, звичайно, необхідна децентралізація влади, яка надасть змогу селам забезпечувати свої фінансові потреби, не чекаючи допомоги згори.
Підготувала Ірина БЄЛОВА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар