
Попри постійні нагадування та застороги, люди і далі стають жертвами телефонних шахраїв. За кілька днів вони видурили у буковинців понад 100 тисяч гривень. Жертвами стали десять людей.
До 77-річного чернівчанина зателефонували нібито із департаменту соціального захисту України. «Соціальний працівник» запевнив дідуся, що йому повернуть гроші за прострочені ліки, однак за умови перерахунку певної суми грошей на банківський рахунок. Літній чоловік без вагань вирішив скористатися такою пропозицією та наступного дня перерахував спочатку 450 гривень. Згодом такі дзвінки надходили упродовж дев’яти днів. Загалом пенсіонер віддав шахраям понад 40 тисяч гривень.
Інші троє довірливих мешканок Чернівців у розмові з псевдопрацівниками банку під приводами розблокування нібито заблокованих карток, їх активації та додаткового «захисту», розповіли секретну інформацію про банківські рахунки, що дало змогу шахраям зняти з їхніх рахунків майже 26 тисяч гривень. За подібною схемою свої заощадження втратив 70-річний чернівчанин (понад 4 тисячі гривень).
Двоє мешканок обласного центру «вирішували» питання непритягнення до кримінальної відповідальності своїх синів. Шахрай у телефонній розмові переконав чернівчанку за «свої послуги» переказати 4450 гривень, у іншому випадку жінка особисто невідомому чоловіку віддала 7500 гривень. Загалом ціна питання у таких випадках була від 4 до 12 тисяч гривень. Загалом довірливі матері і бабусі віддали невідомим понад 35 тисяч гривень.
- Наразі зареєстровано понад 70 випадків шахрайств. Більшість таких випадків трапляються через надмірну довірливість самих же громадян. Зазвичай незаконні дії шахраїв пов’язані із купівлею-продажем товарів через Інтернет, дзвінки нібито працівників банку та «вирішення» питання звільнення від кримінальної відповідальності рідних, – зауважив начальник Чернівецького відділу поліції Василь Паращук. - Якщо телефонують невідомі особи з невідомих номерів, представляючись вашими рідними, та просять чи вимагають перерахувати кошти, у жодному разі не робіть цього. Одразу ж зателефонуйте рідним, переконайтеся, що з ними все гаразд. А якщо вони на зв'язок не виходять – телефонуйте на 102.
Набув поширення ще один різновид злочинів – виграш у лотерею
Ще троє, мешканці Чернівців, Вижницького і Хотинського району, стали жертвами шахрайської схеми купівлі-продажу товарів через Інтернет. Буковинці за пральну машинку, ковадло та інструменти перерахували псевдопродавцям майже сім тисяч гривень. Відповідно замовленого не отримали досі.
За словами поліцейських, у таких випадках шахраї використовують психологічний вплив. Зловмисники телефонують пізно вночі, у слухавку говорять емоційно і основна вимога швидко надіслати гроші, аби владнати питання про непритягнення до відповідальності. Далі надають потенційній жертві певні інструкції, як найшвидше передати гроші. Іноді вимагають кошти переказати на банківський рахунок. Однак останнім часом почали використовувати послуги звичайних таксистів. Наприклад, жертві говорять, що зараз приїде таксист, йому потрібно передати гроші, відповідно він їх привезе в обумовлене місце. Зазвичай працівники служб таксі навіть не підозрюють, що вони сприяють шахраям.
Також набув поширення ще один різновид злочинів – виграш у лотерею.
Зокрема, на телефон 24-річного чернівчанина надійшло СМС-повідомлення, де вказувалося, що чоловік виграв автомобіль, і за додатковою інформацією йому потрібно звернутися за номером телефону, який був написаний в СМС. Хлопець відповідно передзвонив на вказаний номер. Там його ще раз привітали із виграшем та розповіли процедуру отримання подарунка.
«Консультант» наголосив, що за отримання призу треба сплатити певну суму грошей та продиктував довірливому хлопцю рахунок, на який потрібно здійснити переказ. Чернівчанин, не вагаючись, помчав до найближчого банкомата, з якого і перерахував 12 тисяч гривень. Звісно, номери телефонів з яких надходили повідомлення і здійснювали дзвінки, не працюють.
У 48-річного мешканця Кельменецького району так звані «банківські працівники» «перевіряли» дані банківської картки. Після телефонної розмови з шахраєм з рахунку зникли майже 3 тисячі гривень. За такою ж схемою 1000 гривень позбувся і 48-річний мешканець села Пригородок Хотинського району.
39-річна чернівчанка після дзвінка нібито її брата, якому необхідна термінова допомога у вирішенні проблемних питань, віддала невідомому чоловіку 400 євро та 185 доларів США. І лише після цього почала з’ясовувати, де перебуває її родич і чи йому нічого не загрожує. На жаль, жінка стала жертвою шахрая.
Мешканці села Колінківці Хотинського району та Чернівців через мережу Інтернет купували мопед за тисячу гривень та мобільний телефон за 3499 гривень. Звісно, покупці гроші за товар переказали, але замовленого так і не отримали.
Якщо надходять повідомлення про виграні призи, обов’язково перевірте, з якого номера вони були відіслані. Також зверніться за сервісними номерами до мобільних операторів та поцікавтеся, чи проводилися розіграші і чи справді Ви є переможцем. Обов’язково введіть номер телефону чи назву компанії у пошукову систему Інтернет та перевірте, чи немає схожих історій або негативних відгуків.
Наголошуємо, що справжні працівники банку ніколи не будуть запитувати Вас про пін-код чи іншу інформацію стосовно вашого карткового рахунку.
Не платіть за товар наперед. Бо свого замовлення можете і не дочекатися. Завжди перевіряйте авторитет продавця, прочитайте всі відгуки про його діяльність. Намагайтеся не оплачувати покупку наперед. Спершу отримайте товар, перевірте його стан та якість, а потім пересилайте кошти.
Не вводьте реквізити ваших банківських карток на веб-сторінках ненадійних сайтів.
І у жодному разі не перераховуйте кошти на невідомі рахунки. Якщо телефонують невідомі особи з невідомих номерів, представляючись вашими рідними, та просять чи вимагають перерахувати кошти, не робіть цього. Одразу ж зателефонуйте рідним, переконайтеся, що з ними все гаразд.
Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар