
Останній рік змінилася структура посівних площ. Нині кожен господар на власний розсуд засіює землю більш рентабельними культурами.
- Оскільки подорожчав торік газ, нині зменшились площі під кукурудзою, адже вона енергоємна, аби її довести до кондиції, потрібно ще сушити, - каже заступник директора департаменту агропромислового розвитку Чернівецької ОДА Людмила Федірчик. - На 10 тисяч гектарів зменшилися її посіви. Також менше вирощують цукрового буряка, бо в нас жоден цукровий завод не працює, тому проблема зі здачею, адже вивести в іншу область виходить затратно. Замінили їх зерновими та соєю.
Ось у Ванчиківцях 70% землі люди засіяли соєю. За словами сільського голови Мар`яна Каланчі, сою легко збути. Тому люди вирощують її, попри те, що ця культура виснажує ґрунт.
Не допускають, аби земля пустувала, і в Боянах.
Георгій Деменчук, сільський голова села Бояни Новоселицького району розповідає, що у селі вся земля оброблена. Хтось здає в оренду, хтось самотужки доглядає за ділянками.
- Люди садять в основному картоплю, буряк, пшеницю, сою. Основну ставку роблять на овочі. Вирощують і зернові культури, сою, - каже Г. Доменчук. – Колись вирощували ще капусту, але цього року через посуху вона не вродила. І такого, що земля пустує, немає – обробляють кожен клаптик.
Чоловік каже, навіть коли біля порожньої хати є город, його обов`язково хтось оброблятиме. Зазвичай сусіди або родичі тих, хто покинув хату. Землю тут поважають, адже за її рахунок і виживають у цей нелегкий час.
Проблема цьогоріч із пізніми культурами – посуха значно вплинула на врожай, який буде суттєво меншим, ніж торік.
Але, разом з тим, того обсягу продукції, котрий буде цього року, за словами експертів, достатньо для забезпечення харчових потреб області – і в зерні, і в овочах, і у фруктах.
Яна МАРІЯНЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар