
З метою попередження виникнення гострих кишкових захворювань та харчових отруєнь в закладах освіти області Головним управлінням було ініційовано та підготовлено доручення Чернівецької обласної державної адміністрації від 31.01.2020 року № 13-0 «Про проведення моніторингових перевірок харчоблоків закладів загальної середньої, дошкільної освіти області з питань дотримання вимог законодавства з якості і безпечності харчових продуктів, санітарно-гігієнічних вимог при організації харчування», на виконання якого проведено 61 комісійна моніторингова перевірка харчоблоків закладів середньої та дошкільної освіти, з них у 17 закладах виявлені порушення вимог санітарного законодавства, що становить 28 %.
Крім того, під час проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) та моніторингових перевірок в 65 закладах освіти проведені лабораторно-інструментальні дослідження з об’єктів навколишнього середовища. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.
За результатами проведених досліджень встановлено, що із досліджених 132 проб готових страв на бактеріальне забруднення, позитивних знахідок не виявлено, було досліджено 121 проба страв на калорійність, відхилення виявлені в 2 пробах (1,6%) та досліджено 2090 змивів з навколишнього середовища (харчоблоки та роздаткові закладів освіти) на наявність патогенної та умовно-патогенної мікрофлори, виявлені позитивні знахідки в 195 змивах (9,3%).
Також, спеціалістами Головного управління проводились дослідження якості питної води в навчально – виховних закладах, згідно вимог ДСанПІНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», спеціалістами Головного управління було відібрано 126 проб питної води з 76 навчально – виховних закладів для проведення лабораторних досліджень Чернівецькою регіональною державною лабораторією Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Так з 32 навчально – виховних закладів, які підключені до централізованого водопостачання, було досліджено 50 проб питної води. Відхилення встановлено в 2 (4,0%) пробах за санітарно-хімічними та в 33 (66,0%) за мікробіологічними показниками, а з 44 навчально – виховних закладів, які використовують воду з джерел децентралізованого водопостачання, було досліджено 76 проб питної води. Відхилення встановлено за санітарно-хімічними в 26 (34,2%) пробах та в 58 (76,3%) – за мікробіологічними показниками.
З метою усунення виявлених відхилень та порушень вимог санітарного законодавства Головним управлінням надано 37 приписів, притягнуто до адміністративної та дисциплінарної відповідальності 8 працівників навчально – виховних закладів та проінформовано керівників закладів, місцеві органи самоврядування та виконавчої влади.
Робота в даному напрямку триває.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар