
Вже більше 4 років лісничий Романковецького лісництва Микола Дущак разом зі своєю дружиною опікується фазанами. Впродовж року в його господарстві їх доглядають, а восени, вже окріпших, дорослих – випускають у дику природу.
- У лісовому господарстві немає неважливих справ. Ми постійно доглядаємо, оберігаємо лісові масиви, щороку висаджуємо близько 50 гектарів нових дубових гаїв, однак після будівництва у нашому лісництві фазанарію наша робота набула ще яскравіших фарб, стала в рази цікавішою і різноманітнішою. Розведення фазанів - важка і копітка праця, однак результат заслуговує затрачених зусиль, - розповідає Микола Павлович.
Практика минулих років довела, що краще процес інкубації проводити на спеціалізованій станції, під пильним доглядом фахівців. Там у спеціальних температурних умовах та вологості за 24 дні вилуплюються майбутні мисливські птахи.
- З першої партії ми отримали вихід близько 50%, фахівці стверджують, що цьому причина - низькі нічні температури, адже яйця могли переохолонути. А вже під час другої інкубації з 150 яєць вилупились 114 маленьких смугастих пташенят. Наразі в лісництві вже більше пів тисячі маленьких фазанів, всі вони почуваються добре, калорійно харчуються, зростають у теплі, - додав Микола Павлович.
Загалом кожні десять днів поголів’я фазанів у напіввільних умовах Романковецького лісництва зростає, міцнішає. Відтак до кінця червня лісівники планують отримати до тисячі пташенят. Про це повідомляє пресслужба ДП «Сокирянське лісове господарство».




Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар