
Здається, у селі Черешенька Вижницького району Чернівецької області життя просто зупинилось: ані машин, ані людей на вулицях практично немає. Найперше, що кидається тут в очі – черешні. Ростуть вони чи не на кожному подвір`ї, що й зумовило таку назву.
Опинившись у ньому, відразу наповнюєшся відчуттям спокою і комфорту. Ця атмосфера сприяє цілковитому єднанню з природою, адже навколо невеличкої Черешеньки – густий ліс. Саме він допомагає людям бодай якось виживати в селі: з тисячі населення добряча частина працює у деревообробних цехах. Однак їх тут не надто багато: дві великі пилорами, цех з виробництва паливних брикетів, кілька менших столярних цехів. Підприємці до себе нікого не підпускають – бояться наврочити.
Село забезпечене всіма необхідними товарами, обслуговує населення 6 магазинів, розкиданих по всій території. Функціонує також єдине в районі сільськогосподарське товариство, де є велика рогата худоба – "Україна".
У садочку в селі Черешенька на Вижниччині багато вільних місць
Черешенька може похвалитися і двома церквами – Київського та Московського патріархатів, тому релігійних ворожнеч тут немає. Раніше на місці церкви УПЦ КП була католицька церква, збудована ще у ХІХ столітті графом Васілком. Пізніше її перебудували на православну, однак вона і дотепер нагадує людям про ті далекі часи.
На території села є цілюще джерело "Солонець", воду якого використовує населення для лікування захворювань суглобів, нервової системи, шкірних хвороб.
Раніше місцеве населення використовувало воду для побутових потреб – випарювали сіль. Від цього й пішла назва.
Джерело являє собою штучну криницю глибиною 5 метрів. Верхні 2 метри - прісна вода, нижче – ропа. "Солонець" є гідрологічною пам`яткою природи обласного і районного значення. Вода багата на хлориди натрію, сульфати і кальцій. Однак жодних доходів з нього село поки що не має.
- Колись на території Берегомету планували побудувати санаторій, - каже землеупорядник села Черешенька Марія Бойко. – З нашого джерела планували постачати воду, оформили відповідну документацію, джерело облаштували. Однак далі розмов і складання кошторису справа не рушила, адже на щось більше не вистачило коштів.
У перспективі біля джерела працюватиме санаторно-курортний комплекс, де зможуть оздоровлюватись люди із захворюванням шлунка, печінки, суглобів, нервової системи.
Крім джерела, в селі є ще каскад з п`яти ставків, де підприємці розводять рибу. Пишаються черешеньківчани і криницею, викопали яку ще турки. Хай би яка була посуха – вона не пересихає. Вода в ній завжди дуже чиста і холодна.
Яна МАРІЯНЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар