
Звісно, буває, землю обробляють не всю. Річ у тому, що земельні ділянки іноді розподіляють нерівномірно. Наприклад, якщо на полі люди взяли 10 земельних ділянок в особисте користування, то орендарю решти землі буде важче її обробити, оскільки вона буквально розкидана.
Сільський голова села Зарожани Хотинського району Цвітана Заплітна каже, що у селі не всі паї використовують. Навіть ті, котрі землю орендують, не можуть її ефективно обробляти, адже ділянки розділили ніби у шаховому порядку – одні паї в оренді, інші у власності людей.
- Нема можливості такі ділянки обробити, - бідкається сільський голова. - Якщо подивитися на село зверху, буде видно, що поля розділені, як шахова дошка.
Втім, проблема у Зарожанах лише з орендарями, котрі, до речі, засіяли все соєю. Люди ж засаджують кожен клаптик своєї землі. Займаються, переважно, садівництвом - вирощують яблука, груші, сливи, персики, черешні – хто що може. Орендар засіяв всі поля соєю.
Фермери боряться навіть за яри
Втім, Л. Федірчик каже, такий випадок, як у Зарожанах, радше, виняток, адже люди, особливо у Хотинському, Сокирянському та Новоселицькому районі землю в оренду практично не здають, а самотужки ведуть приватне господарство – всі вони засаджені садами.
Наприклад, Недобоївці Хотинського району відомі далеко за межами Буковини своїми яблуками, котрими смакують і за кордоном. Тут до вирощування фруктів причетні всі, і на все село немає жодного обійстя, де б не було бодай маленького саду. За словами сільського голови Анатолія Мігалюка, всі корінні мешканці села працюють на себе. Тому через те, що кошти на вирощуванні фруктів тут має кожен, землі, яка би пустувала, просто немає. Фермери зайняли всю землю біля села, та ще й орендують у сусідніх – боротьба йде навіть за яри та інші, на перший погляд, мало придатні для садівництва ділянки.
Яна МАРІЯНЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар