
Пляжний сезон фактично добіг кінця, тому ті, кому вдалося відпочити, «підбивають підсумки» фотозвітами у соцмережах. Звісно, нерідко трапляються і кадри з окупованого Криму. Однак, про ту кількість відпочивальників, якою півострів міг похвалитися до російської навали, кримчани вже не мріють. Але люди продовжують туди їздити. Особливо ті, для кого відпочинок на півдні України був традицією.
Нещодавно з півдня повернулася і сім`я Сторожуків. Поїздку планували давно, але враження від неї залишилися неприємні.
- Відпочивали, якщо це, звісно, можна назвати відпочинком, в Алушті, - каже Ірина Сторожук. – Дуже розчарована відпусткою, за України такого жаху не було. Почну з того, що пляжі всі шалено дорогі, і аби зайняти місце, треба прийти не пізніше 9 ранку. Частина пляжів буквально завалена лежаками за 150 рублів (49 гривень), і прибрати їх за собою, судячи з усього, ніхто не збирається. Не прибирають і у роздягальнях, тому краще взагалі туди не заходити, аби не зіпсувати собі настрій на весь день. Те саме з піском – його просто не чистять.
Ціни астрономічні
Окремо варто відзначити ціни, адже вони на півострові, за словами відпочивальників, просто астрономічні. Щоб замовити обід, потрібно витратити не менше 400 рублів (131 гривню).
- Здається, торгівці намагаються урвати ласий шматок, не замислюючись над тим, чи захоче хтось приїхати до них наступного року, - каже Ірина. – До прикладу, порція борщу коштує 100 рублів (32 гривні), шашлик - від 250 рублів за 100 грамів (82 гривні), бокал вина – від 150 рублів (майже 50 гривень), а пляшка пива – 100 рублів (32 гривні). Їжа в їдальні взагалі несмачна. Така ж дорога, як і в кафе – порція макаронів обійдеться у 70 рублів (23 гривні), солянка – 100 (32 гривні), куряча котлета – 80 (26 гривень). Тому ми дійшли висновку, що самим готувати дешевше і набагато смачніше.
Попри окупацію, українські туристи і далі їздять до Криму
Б`ють по кишені й екскурсії. На Ай-Петрі – 1500 рублів (493 гривні), хоча з Сімферополя уже 800 рублів. І це в один і той же період.
- Намагалися не витрачати гроші на розваги, - розповідає Ірина. – Адже значну суму довелось заплатити за житло. Я не очікувала, що воно настільки дороге. І практично без зручностей. Довелося найняти за 1000 рублів (329 гривень). І це не добротна квартира, а приміщення, схоже на сарай, з туалетом та душем надворі.
Хочеш всі вигоди – плати 1500-2000 рублів за добу (658 гривень). Маючи мінімальну, та навіть середню, зарплату, це фактично нереально.
Культурно відпочити теж в Алушті не вдасться. На набережній – суцільна какофонія – музика гримить з усіх барів, ресторанів та кафе. Тому прогулятись у тиші навряд чи вийде.
- Відпочинком я дуже розчарована. Нам довелось мало не півдня стояти на українському блокпосту, - каже Ірина. – На російському пропустили швидко, а наші тримали до останнього. Стоїш у полі у 35-градусну спеку, немає ні туалету, ні кафе, аби хоч поїсти. І все це для того, щоб проїхати на територію України. До того ж колона рухається зі швидкістю сантиметр за годину. Наступного року двічі подумаю перед тим, чи їхати сюди.
Власне, «Крим курортний» негативно відобразився практично на всіх, хто наважився цьогоріч його відвідати. Але якщо всі знають, що там коїться – навіщо ж туди їхати? Нормальні люди тікають звідти, продавши свої квартири російським пенсіонерам. Неприємно назавжди забути про улюблене місце відпочинку тільки тому, що в когось надто великі амбіції. Але для чого ж їхати туди, де на тебе не чекає нічого, крім завищених цін та звинувачень в тому, що ти – українець? Аби вчергове принизитись? Чи, можливо, підтримати російського агресора? Краще вже податись за кордон – там і обслуговування якісніше, і ціни нижчі, і жоден тобі не дорікне за те, що ти приїхав «не на свою територію».
Яна МАРІЯНЧУК
Відпочинок в Україні схожий на занедбаний совковий
Вибір місць відпочинку у пересічного українця не такий вже великий. А з підняттям цін практично на все він поступово зменшується. Втім, на якісну і недешеву відпустку розраховувати не варто.
Чернівчанка Світлана Шпуняр розповідає, що відпочивала цього літа у Коблевому Миколаївської області. Витратила на все три тисячі гривень.
- Дорога в обидва боки обійшлася у 500 гривень, - каже Світлана. – Відпочивала сім днів. Житло винаймала дуже економне, за 80 гривень на добу з людини, але там не було взагалі умов. Хоча будиночок був на березі моря. Тому оптимальний варіант – 250.
Порівняно з минулим роком, дуже зросли ціни на продукти, особливо овочі та фрукти. Навіть за півлітрову пляшку мінеральної води хочуть стягнути 10 гривень.
- Багато грошей витратила на харчування, - розповідає дівчина. – Загалом, обід обходився у 50-100 гривень. Наприклад, якщо в нас борщ можна взяти за 10 гривень, то там – 20-25. Але в їдальнях дешевше. Комплексні обіди – 60 гривень. Але їжа там жахлива. Дорогі у Коблевому сувеніри. За звичайні магнітики просять 50-60 гривень. Торік я відпочивала у Затоці. Жила в квартирі, і платила за неї 60 з людини гривень за добу. Але там були всі умови, і тоді вклалась у дві тисячі. Хоча якщо зараз скромніше відпочивати, можна вкластись у цю суму.
Втім, ціни в Україні не відповідають реальним умовам. Якщо в людини є можливість поїхати за кордон, відпочинок буде однозначно якіснішим. Може не настільне дешевшим, але вищої якості. А в нас хочуть стягнути якнайбільше, але умови для проживання, навіть мінімальні, не намагаються забезпечити.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар