
Коли на сході України триває війна, політики мали б об’єднатись заради вирішення питань життєдіяльності на неокупованих територіях в такий непростий для країни час. Однак навіть на місцевому рівні депутати демонструють свою політичну приналежність та вже намагаються набрати дивідендів до чергових виборів.
Про те, що у Чернівецькій міськраді немає єдності навіть серед колишніх опозиціонерів, зрозуміло давно. Аналізуючи роботу сесії та зважаючи на те, хто і як підтримує проекти рішень, можна сказати, що депутати об’єдналися у групи за інтересами.
Депутати не з’явились на сесію у Чернівцях
Так, чергове пленарне засідання сесії міськради 2 вересня депутати намагалися зірвати. У сесійну залу зранку прийшов 31 народний обранець, а зареєструвалися тільки 29. Оскільки кворуму не було, розпочати роботу сесії не змогли. Як з’ясувалося, не реєструвалися депутати фракції "Наша Україна" (В. Бешлей та В. Чинуш), хоча були присутні в залі. Вони мотивували свої дії перенесенням пленарного засідання сесії, яке мало відбутися ще 29 серпня. Мовляв, сесію перенесли через закордонні вояжі міського голови, тому не вважали за потрібне бути присутніми саме 2 вересня, адже у такий спосіб ними маніпулюють.
Офіційно. Коментар від влади
Розпочалася виборча кампанія і дехто навіть на місцевому рівні пробує розхитувати човна. Було видно, що депутати, які перебували у сесійній залі, не зареєструвалися, і цим зірвали початок роботи сесії.
Усе було сплановано наперед. Адже всі знали, що на сесію запросили представника військового комісаріату, військового прокурора і представника УМВС, який надав інформацію про хід розслідування кримінальної справи щодо закупівлі бронежилетів. Тому робили все, аби сесію зірвати.
Щодо перенесення сесії, то 29 серпня не змогли її провести через відсутність міського голови. Це не вперше в історії міськради, коли пленарні засідання переносили, якщо міський голова не міг бути присутній.
Відтак через півгодини депутатів у сесійній залі стало більше, і вони почали виконувати свої обов’язки – голосувати. Однак злагодженої роботи цього дня так і не було. Багато питань із порядку денного не ухвалили через те, що не голосували.
Попри це депутати встигли попаритися на військовій темі, з’ясовували, хто винен у закупівлі бронежилетів для військових тощо.
Оцінку депутатам, які не відвідують засідання, або зривають їх, мають дати виборці. Напередодні чергових виборів міськрада опублікує звіт, як депутати відвідували комісії, пленарні засідання, щоб виборці не були задурені обіцянками, а чітко знали, хто як працював.
Уже традиційно відзначився депутат Володимир Бешлей. Він влаштував істерію, кілька разів рвався виступати з трибуни та звинувачував усіх у тому, що закупили неякісні бронежилети та досі їх не замінили на якісні. Також він запропонував відправити хоча б один раз мера Чернівців в зону АТО. Крім того пропонував депутатам винести на порядок денний питання про заборону міському голові їздити за кордон під час війни.
Окрім таких важливих для громади питань, як ухвалення рішення про те, що діти бійців АТО та загиблих на Сході будуть безкоштовно харчуватись у школах та дитсадках, виділення коштів на ремонт систем опалення та водопостачання тощо, комунальники звітували про готовність міста до зими.
Також на сесії розіклали всі точки над "і" щодо резонансної теми про продаж депутатом В. Бешлеєм своєї квартири, про яку говорили, що отримав незаконно. В. Бешлей заявив, що квартиру на вул. Хотинській отримав законно. Однак нещодавно продав її, а гроші перерахував на потреби армії. Таке рішення прийняв після 5 місяців переслідування прокуратурою.
Прокурор Чернівців Олександр Кирик під час сесії зазначив, що прокурорська перевірка показала, що квартиру було отримано незаконно, справу передано в суд.
Депутати пішли до війська
Лише четверо депутатів Чернівецької міськради мають поважну причину для прогулу пленарних засідань, повідомив міський голова Олексій Каспрук. Вони готуються до відправлення в зону АТО на військових полігонах. Зокрема добровільно прийшли у військкомат та захотіли служити у війську депутат фракції "Наша Україна" Василь Максимюк (нині на полігоні у Яворові, Львівська область) та троє депутатів, колишні "фронтовики" Юрій Ватаманюк, Андрій Кавуля та Сергій Лазарєв (нині готуються до відправлення у зону АТО на полігонах Дніпропетровщини).
За словами однопартійця, депутата фракції "Наша Україна" Валерія Чинуша, наразі В. Максимюк проходить навчання, але останнім часом із ним не було зв’язку. В. Максимюк – учасник бойових дій, батько трьох дітей. Добровільно пішов до війська, бо "не може так сидіти, коли в країні така ситуація", – зазначив він. Також за словами В. Чинуша, кілька його однопартійців пройшли медкомісію, але чекають потреби в мобілізації їхніх спеціальностей.
О. Каспрук зазначив, що його колишні колеги по фракції Юрій Ватаманюк, Андрій Кавуля та Сергій Лазарєв удосконалюють свої військові навики на полігоні на Сході. А. Кавуля та С. Лазарєв теж залишили вдома неповнолітніх дітей.
Ольга МАКСИМЮК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар