
У слов’ян свої символи для позначення років. У язичницькі дохристиянські часи на Русі був у ходу тотемний літослів – слов’янський гороскоп тварин. У ньому гармонійно відтворено єднання людини з природою і тваринами, кожна тварина була наділена певною силою, здібностями і знаннями, які зображали за допомогою народних казок, пісень та обрядів в астрологічному циклі слов’ян. Особливість літослова у тому, що його цикл складається з 16 років. Датою Нового року був день весняного рівнодення, тобто 21 березня настане новий рік за слов’янським календарем. Кожне 16-те літо називалося великим, а 2016-й – рік Шиплячого Вужа. Вужеві приписували здатність швидкого відновлення втраченої частини тіла, оновлення шкіри. У слов’янській культурі вуж символізує розум і гармонію, наполегливість і гнучкість, довголіття і цілительство.
Оскільки прийдешній рік – Шиплячого Вужа, будемо вдягатися по-нашому. Художник-дизайнер Анна Статнік радить одягнути щось сіре або чорне з дуже-дуже яскравими прикрасами чи аксесуарами. Це може бути щось на вибір: намисто з браслетом, шаль, оригінальний пояс, брошка, обруч, шпилька для волосся, цікавий клатч чи сумочка. Окрім того, підійде сукня, в якої яскравий верх і темний низ. Є також дуже гарні прикраси: браслети, кольє, персні у вигляді змій. Чоловікам варто подумати про яскраву краватку чи метелик, або сорочку з кольоровими манжетами, можна навіть вишиванку, чому б і ні. Було б непогано доповнити свій мужній образ затиском для краватки у вигляді змії.
Якщо вас запитуватимуть, чому не у вогняно-червоному вбранні, сміливо відповідайте, що святкуєте рік Шиплячого Вужа за слов’янським календарем (усміхається, – авт.).
Ольга ШУПЕНЯ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар