
13 грудня православні християни відзначають свято на честь святого апостола Андрія Первозванного. Водночас свято має і дохристиянське походження, це традиційний день ворожінь.
Святий апостол Андрій Первозванний був з роду єврейського, з Віфсаїди Галілейської, рибалка, брат Апостола Петра. Андрій пішов за Ісусом і став Його першим учнем. Тому він і названий Первозванним. Слово Боже Андрій проповідував у багатьох країнах Азії та Європи.
За церковними легендами, святий Андрій Первозванний під час своєї останньої місійної подорожі проповідував християнство у Скіфії й дійшов аж до Києва, де на одному із пагорбів встановив хрест.
На Андріївських вечорницях у Чернівцях смакували вареники та ворожили
Андрій Первозванний помер через розп'яття. Егей засудив його до страти розп'яттям на хресті. Оскільки хрест, на якому він був розп'ятий, мав форму літери X, він називається хрестом Апостола Андрія. Пресвітери і диякони ахайські поховали святе тіло Первозванного й описали історію його мук в невеликому посланні, яке збереглось до наших часів.
Звичай проводити Андріїівські вечорниці прийшов до нас ще із язичницьких часів. За народними традиціями, у День Андрія жінкам не можна пекти хліб, прясти, шити. А народні прикмети говорять, якщо до 13 грудня не випаде сніг – зима буде тепла і малосніжна, якщо ж навпаки – то морозна і зі снігом.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар