
3 листопада 1990-го року, у день відзначення річниці Буковинського віча 1918 року, було знаковим і для Чернівецького університету, і для всієї Буковини.
Ініціативна група студентства звернулася до ректора ЧНУ імені Юрія Федьковича Степана Костишина з проханням дозволити підняти над університетом національний прапор і очолити урочисту ходу.
- Напередодні до мене підійшла група з десяти студентів з заявою «Просимо Вашого дозволу підняти над університетом український національний прапор». Я їм кажу: «А у вас є такий?» Вони кажуть: «Так, ми вже пошили. Після завершення зібрання на театральній площі ми посвятимо прапор, будуть представники різних конфесій, підемо ходою до університету і там його повісимо. Ми вже все придумали – домовились з альпіністами, вони залізуть і почеплять. Але у нас ще одне прохання – щоби ви як ректор йшли ходою до університету разом з нами. Я погодився», - згадує Степан Степанович.
У той час ще діяла радянська влада. Ідучи на такий вчинок, ризикували і студенти, і ректор університету. Це було справжнє пробудження Чернівців, і перше справжнє святкування Буковинського віча, пишуть на офіційному сайті ЧНУ.
На урочисту подію прийшли тисячі людей. Запросили активісти на церемонію підняття також Володимира Андрушка – випускника ЧНУ, філолога, який колись підняв прапор на території університету ще в далекому 1954 році і був засуджений та звинувачений в націоналізмі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар