
Фахівців-залізничників у нашому місті випускає Чернівецький транспортний коледж (колишній технікум залізничного транспорту). Серед сьогоднішніх студентів - юні спортсмени й молоді таланти, серед колишніх - гендиректор Укрзалізниці Михайло Костюк й відомий футболіст Віктор Хлус.
За 65 років - 16 тисяч фахівців
- Заснували технікум далекого 1945 року, - розповідає заступник директора ЧТК з навчальної роботи Василь Остафійчук. - Тоді в Україні були затребувані такі фахівці. Відкрили два відділення: колійного та паровозного господарства. Сьогодні у нас відбувається навчання за вісьмома спеціальностями на трьох напрямах. А десять років тому окрім залізничників, ми почали випускати й фахівців з ремонту та обслуговування автомобілів. За час свого існування випустили близько 16 тис. фахівців транспортної галузі.
- Раніше нашими студентами переважно були хлопці, - відзначає пан Василь. - Сьогодні ж майже третина - дівчата. Вони мають широкий вибір посад, зокрема, можуть працювати начальниками поїздів, провідницями, розпорядниками робіт. Й щороку кількість дівчат-студентів зростає.
А от на автомобільному відділенні навчаються виключно хлопці.
У коледжі навчається чимало спортсменів - чемпіонів України й Європи з різних видів спорту. У свій час цей заклад закінчив гравець вищої ліги чемпіонату СРСР Віктор Хлус та Гендиректор Укрзалізниці Михайло Костюк
- Років п'ять тому була одна дівчина, яка закінчила напрям "ремонту автомобілів", - згадує В. Остафійчук. - Нині вона викладає в автошколі.
"На Заході ми - унікальний навчальний заклад"
У закладі навчається молодь переважно із західних областей. На Сході є подібні установи, а ось на Заході це - єдиний заклад, котрий випускає фахівців з вагонного та колійного господарства.
- Наших "колійників" розбирає Львівська та інші залізниці, - каже В. Остафійчук, - Оскільки наш заклад має I рівень акредитації, для здобуття повної вищої освіти студенти вступають до Києва, Дніпропетровська та Харкова.
- Проблемою є навчальна література. Відчуваємо брак україномовних підручників, - ділиться Василь Остафійчук. - Більшість вітчизняної спеціалізованої літератури дорога, тому користуємося російськомовною. Щоправда, маємо електронні версії підручників, а також надіслані нам Укрзалізницею довідники та інструкції.
"Маємо музей -"автобіографію"
- У нашому закладі діє музей Чернівецького залізничного транспорту, - розповідає заступник директора з гуманітарної роботи і виховання Василь Пушкар, - Спільними зусиллями збирали інформацію й фотографії про перший залізничний транспорт на Буковині. Також є фото усіх викладачів нашого закладу - включно від 1945 року, збережені майже всі випускні фотоальбоми.
Аби зібрати експонати, студенти й викладачі зверталися до колишніх працівників й тих, хто цікавиться історією розвитку залізничного транспорту.
- Приїжджаючи на зустрічі випускників, - з гордістю відзначає пан Пушкар, - наші колишні студенти з теплом та цікавістю гортають сторінки випускних альбомів.
Ольга КРУЧКО
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар