
Кінцевий термін, до якого необхідно прозвітувати податковій про свої прибутки, завершується 1 травня. Декларацію до цієї дати мають подати фізичні особи та фізичні особи-підприємці, котрі не встигли зробити цього до 9 лютого. Головне нововведення, яке цього року стосуватиметься всіх, хто заповнює декларацію, – це нова форма документа, яку, між іншим, змінювали протягом п'яти місяців двічі. Кінцеві зміни форми набрали чинності 13 лютого. Проте тим, хто заповнив декларацію до цієї дати за попередньою формою, хвилюватися не варто, запевняють податківці, подавати її повторно немає необхідності.
Нова форма декларації лаконічніша, але складна
На відміну від попередньої, нова декларація коротша. Вона складається з основної частини та 7 додатків. Загальна частина має більш спрощений, лаконічний і зрозумілий вигляд, порівняно зі старою формою, – відзначає голова Асоціації виробників Буковини Неля Малько. – А ще вона універсальна для всіх платників податків. Важливою інновацією є те, що до декларації додали детальну інструкцію про те, як саме її заповнювати.
За помилки у заповненні податкової декларації штрафуватимуть
Втім, наявність інструкції в цьому разі скоріше необхідність, ніж приємне доповнення, бо заповнити нову форму, розібравшись у всіх тонкощах, буде тепер складніше, ніж раніше. Основною складністю, в першу чергу, є те, що тепер сам платник податків, заповнюючи декларацію, повинен визначити суму податку та суми авансових платежів, які слід сплатити.
Про квартири і машини доведеться розповісти детально
Нова податкова декларація складається з основної частини, бланк якої в принципі мало чим різниться від старого, та дев'яти доповнень. У загальній частині містяться загальні відомості про платника, а також про доходи (за їхніми різновидами). Заповнення в основній частині інформації про нерухоме майно (земельні ділянки, квартири, дачі, гаражі і так далі) та рухоме майно (легкові автомобілі та інше); про успадковане або отримане в дар майно, про доходи від здачі в оренду тощо – є обов'язковим, при цьому зробити це потрібно досить докладно.
Коментар до теми
У новій декларації є графа для звіту про отримані хабарі
У новій податковій декларації з'явився розділ, де можна задекларувати отримання хабара. Мабуть, розробники нової форми, включаючи його, розраховували на порядність тих, хто її, декларацію, заповнюватиме. Цей розділ викликав неоднозначну реакцію й видається смішним.
Що стосується семи доповнень до декларації про доходи, то більшості платників податків не доведеться заповнювати їх. У першому доповненні потрібно вказувати відомості про особу, уповноважену заповнити декларацію, друге стосується доходу від здачі нерухомості в оренду, її продажу або обміну, а також отримання подарунків або спадщини; третє – присвячено доходам від операцій з інвестиційними активами; четверте – доходам із джерел за межами України; далі йде додаток, який стосується доходів фізичної особи-підприємця від ведення господарської діяльності та податкової знижки. Сьомий додаток заповнюють особливим чином і стосується не всіх платників податків.
Держслужбовцям доведеться відзвітувати за родичів
Сьомий додаток до декларації викликав широкий резонанс, бо він вимагає надання інформації про те, скільки у платника податків грошей лежить на банківських рахунках; про розмір сум, на які платник податків володіє цінними паперами; зобов'язань за кредитами, договорами страхування і недержавним пенсійним забезпеченням. Крім цього, необхідно вказати членів сім'ї і безліч додаткової інформації про них – у тому числі, які доходи вони отримали з джерел в Україні та за її межами.
Сьоме доповнення стосується лише держслужбовців.
Треба зауважити також на тому, що змінився розмір мінімальної заробітної плати, який, відповідно до Податкового кодексу, тепер впливає на ставку податку. А також розмір прожиткового мінімуму, який впливає на розмір соціальної пільги.
Юлія ХОРОШУН
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар