
Шукаючи нових джерел прибутку, багато фінустанов підвищили вартість базових послуг. Зокрема, вдвічі більше тепер коштує відкриття поточного рахунку. Наприклад, за цю послугу "Укрсиббанк" нині бере максимальні 100 гривень, а відкриваючи валютний рахунок, доведеться відкрити ще й гривневий (щоправда, за нього комісію не беруть). Такий самий тариф і в "Райффайзен Банк Аваль". У інших фінустановах тарифи хоч і значно лояльніші, однак зросли в середньому на 30 гривень.
– Ми постійно відстежуємо стан ринку, крім того, зміна в тарифах залежить і від внутрішньої політики установи в частині комісійних доходів, – пояснила таке рішення директор департаменту роздрібного бізнесу "Ерсте Банку" Тетяна Надточій.
Банкіри визнають, збільшення тарифів на розрахунково-касові операції – загальна тенденція.
– Комісійні доходи на тлі зниження рівня кредитування та зменшення відсоткового прибутку зараз є важливою складовою в переліку прибуткових статей банку. У розвинених країнах ці прибутки перевищують 40% загальних прибутків установи, – каже начальник управління розвитку роздрібного бізнесу "Індустріалбанку" Сергій Писаренко. – З іншого боку, таке здорожчання продиктовано поліпшенням якості надання послуг.
Експерти ж стверджують, банкірам просто більше немає на чому зараз заробляти.
– Частина банків просто підвищила комісію, інші, які надавали послуги безкоштовно, зробили їх платними. Це пов'язано, головним чином, з тим, що прибутки фінустанов, які вони отримували з кредитних відсотків й валютних операцій, різко впали. Люди зараз не беруть кредити й тримають гривню вдома. Відтак банки компенсовують це у такий спосіб, – каже фінансовий консультант СК "Старлайн" Василь Мойса.
Юлія ХОРОШУН
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар