
Попри палкі протести захисників тварин, депутати міської ради сусідньої Вінниці нещодавно підтримали програму, котра передбачає евтаназію для бродячих собак.
У місті планують побудувати притулок за 3,6 мільйона гривень, у якому будуть два блоки на 90 вольєрів і ветеринарна клініка. Одночасно заклад зможе прихистити близько 400 собак. Та якщо протягом 45 днів ніхто песика забрати не схоче, його присплять.
У Чернівцях наразі собак винищують, вистрілюючи у них спеціальним препаратом із шприцеметів. Смерть настає за кілька хвилин, тому тварина не страждає, переконують комунальники. Однак роблять це коли і де завгодно, лякаючи перехожих.
– У нас немає певного графіка, за яким присипляємо собак, робимо це, коли отримуємо заяву від того чи іншого ЖРЕПу, – каже директор Чернівецького підприємства «Спецкомунтранс» Олександр Іванченко.
232 людей, покусаних собаками, звернулися до травмпункту 2013 року
Колишня чернівчанка, а нині мешканка Санкт-Петербурга, Світлана Ключник розповідає, у них псів-безхатьків стерилізують, проте не скрізь.
– У Сєвероморську, де мешкають батьки, собак відстрілюють, однак напередодні попереджають мешканців та просять у ці години без потреби не виходити з дому та не випускати дітей, – каже пані Світлана.
Чернівецькі, як і вінницькі, захисники тварин упевнені – найбільш гуманним способом вирішення проблеми безпритульних собак є їхня стерилізація.
– Ми вивчали досвід різних країн і зауважили, що там, де безпритульних тварин стерилізують, їхня чисельність поступово зменшується, а там, де відстрілюють, народжується дедалі більше, – розповідає голова Чернівецької обласної громадської організації «Захист тварин» Марта Петращук. – Волонтери нашої організації помітили, що нині у місті народжується дуже багато сук, а це означає, що популяція бездомних собак зростатиме.
За словами пані Петращук, у стерилізованих песиків відпадає потреба захищати потомство, а отже вони неагресивні. Проте процедура це недешева і без фінансування на одному ентузіазмі волонтерів навряд чи вдасться вирішити проблему.
– Операція вартує близько 250 гривень, після чого 10 днів необхідно доглядати тварину, знімати шви. Так що стерилізація одного песика обходиться майже у півтисячі гривень, – каже Марта Петращук.
Міська влада запевняє, питання із будівництвом стерилізаційного центру у Чернівцях не стоїть на місці.
– Наразі у районі вулиць Південно-Кільцевої та Комунальників виділено землю, у бюджеті передбачено на будівництво півмільйона гривень, – розповідає директор департаменту житлово-комунального господарства Дмитро Сірман. – Плануємо також залучити кошти європейських інвесторів. Уже в липні відбудеться тендер на проведення будівельних робіт.
Надія КАРБУНАР
Чи почуваєтесь захищеними від безпритульних собак?
У безпеці не почуваюся. Місто просто переповнене безпритульними собаками. В усьому світі для них створюють притулки, а в Україні на це традиційно не вистачає грошей. Тому їх просто відстрілюють. Але якщо вибирати між власною безпекою і гуманним ставленням до тварин, то мені здається, вибір на користь безпеки.
Я взагалі собак боюся, тому, звісно, захищеною від них не почуваюсь. А безпритульних собак у нас досить багато, і з цим треба боротися. Добре, коли створюють притулки, але на це повинні виділяти кошти, чого в Україні якраз і немає. Масові відстрілювання, звичайно, жорстокий метод, але власне життя і здоров`я дорожчі.
Дуже багато безпритульних собак – і в центрі міста, і на околицях. Страшно деколи буває і на двір вийти. Але відстрілювати їх не потрібно. Це ж антигуманно! Варто створити притулок, але в цьому повинна бути зацікавлена і держава, а в нас це тримається лише на громадській ініціативі.
Опитувала і фотографувала Яна Маріянчук
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар