
За рівнем безробіття Чернівецька область посідає 11 місце в Україні. Всього близько 34 тис. безробітних, послугами Центру зайнятості скористалися 17 тис.
На Буковині найвищий рівень безробіття в Новодністровську, в Путильському та Кельменецькому районах, найнижчий – у м. Чернівці і у Новоселицькому районі. Найскладніше працевлаштуватися економістам, їх на заміщення однієї посади претендує 28 осіб, секретарям – 17 осіб, касирам – 17 осіб, товарознавцям – 9 осіб, юристам – 6 осіб.
За січень-квітень підприємства, установи, організації краю подали інформацію про заплановане вивільнення 5160 працівників, а фактично було вивільнено 605 осіб, з них близько 50 % у сфері державного управління. Лише 294 особи звернулися до служби зайнятості. Минулого року було вивільнено 1214, з них до служби зайнятості звернулося 705.
− Збільшується кількість молодих людей віком до 35 років, які перебувають на обліку служби зайнятості. Рівень безробіття молоді в області складає близько 20%. Це 7300 осіб, з них 834 особи – випускники: 400 – ВНЗ, 358 – ПТУ, 120 – ЗНЗ, − розповідає директор Чернівецького обласного центру зайнятості Галина Чупіна. − Працевлаштування на перше робоче місце відбувається за рахунок дотацій. На область з державного бюджету виділено 200 тис. на ці витрати. З початку року працевлаштовані 5 таких осіб: 2 бухгалтери, 2 економісти, 1 слюсар.
Разом з тим, працевлаштуватися за рахунок дотацій може не кожен випускник. Є спеціально затверджений перелік з 24 професій і 33 спеціальностей, на які передбачено дотації. Проблема виникає й через те, що шифри одних і тих самих спеціальностей в переліку і в дипломі не співпадають.
Наразі, за словами Г. Чупіної, в області рівень працевлаштування найвищий серед випускників шкіл. Тому що близько 60% з них проходять професійну підготовку і перепідготовку, яку проводять по замовленню роботодавців.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар