
Бродячі тварини вже давно є атрибутом міських дворів. Тут як не зі смітників можна поїсти, то небайдужі мешканці чогось підкинуть. Собаки гуртуються біля під'їздів своїх добродіїв та терпляче чекають на руку допомоги. Проте якщо в очах бродяг одні бачать волання допомоги, інші – небезпеку для життя.
Через бродяг страшно вийти у двір
- Недільного ранку я вийшла з маленькою дитиною на прогулянку, - розповідає мешканка багатоквартирного будинку, що на вулиці Червоноармійської, Інна. – Біля будинку побачила двох бродячих псів, які завзято лаяли. Один з них підбіг до мене, очевидно, відчув адреналін, оскільки з дитинства боюся псів, та вкусив мене за ногу.
Оскільки жінка за освітою медик, одразу ж сказала чоловікові, котрий в цей час був неподалік, відловити собаку. Адже, щоб виявити, чи він скажений, треба за ним декілька днів стежити.
Сама ж обробила рану милом та йодом й згодом звернулася до травмпункту.
Чоловік Інни розповів нам, що після укусу, він виніс з квартири мішок та палицю. Остання йому не знадобилася, мовляв вдалося зловити собаку за шкіру та запхати у мішок. По дорозі до ветлабораторії, куди пса повезли на спостереження, він здох.
Притулку для тварин скоро не буде
На притулок для тварин на вулиці Південно-Кільцевій виділили землю. Вже підготували проектну документацію. Проте грошей на будівництво у цьогорічному міському бюджеті не закладено. Оскільки це мільйонний проект, все залежатиме від того, коли вдасться знайти кошти.
Оскільки спостерігати за собакою вже не було потреби, ветеринари дослідили його труп. Сказу не виявили. Це заспокоїло молоду матір, бо розуміла, якщо доведеться лікуватися від сказу, грудне годування дитини треба буде припинити.
- Щодня біля нашого під’їзду купчаться зграї собак, їх підгодовує наша сусідка, - зазначає Інна. - Оскільки, як вже згадувала, з дитинства боюся псів, деколи з будинку вийти страшно та дитину на вулицю боязко відпускати.
Через бродягу почалася сусідська війна
Очевидці цього випадку розповіли нам іншу версію. Того дня Лідія Бециян, мешканка будинку на вул. Червоноармійській, 172, близько 10 ранку вийшла на балкон. Тоді, за словами жінки, вона стала очевидцем наруги над твариною на майданчику перед будинком навпроти.
- Біля молодої жінки з дитячим візочком крутився пес. Вона його відганяла, однак той не відступав. Раптом жінка його копнула. У цей час її чоловік побіг до будинку і приніс мішок та палицю, - розповідає Лідія Бециян. – Я застерегла, щоб не чіпав собаку, однак він не реагував. Потім він підійшов до пса, котрий був під його балконом, де він, ймовірно, дав йому поїсти, та вдарив палицею.
Собака заскавчав. Чоловік запхав його у мішок, міцно закрутив його навколо руки та продемонстрував, мовляв, зловив, розповідає пані Лідія. Коли вона вийшла на двір, собака вже був у машині. Жінка просила, аби його відпустили. Проте її не послухали та повезли собаку у невідомому напрямку.
Люди, котрі зібралися біля цього місця, викликали міліцію. Лідія Бециян передала міліціянтам палицю, котрою нібито били пса. Вона якимось чином вихопила її та не віддавала власнику.
Сусіди хочуть довести справу до суду
Обурені сусіди почали ходити по різних інстанціях, звернулися до організацій захисту тварин та запевняють, що просто так цю історію не залишать. Кривдника тварини будь-що хочуть покарати.
- Перейнялася цією проблемою, оскільки нещодавно втратила свого собаку, - розповідає мешканка вул. Червоноармійської, активна поборниця насилля над тваринами Раїса Седлачек. – У лютому, коли вранці гуляла зі своїм собакою – довговолосою таксою – той щось хапнув на газоні. Я витягнула з його морди та, очевидно, він щось таки проковтнув. За три дні собака здох.
«Якщо буде притулок для тварин – я піду туди працювати»
Ми разом з небайдужими до долі безпритульних тварин, написали колективні звернення до в. о. міського голови Віталія Михайлішина, голови обласної облдержадміністрації Михайла Папієва та директора департаменту ЖКГ Чернівців Дмитра Сірмана, щоб питання притулку для бездомних тварин вирішили якнайшвидше. Я, як і мої однодумці, готові щомісяця давати гроші на утримання бездомних тварин. Якщо притулок буде – я навіть піду туди працювати.
З того часу жінку непокоїло, хто ж винний в отруєнні її улюбленця. Коли душевна рана після втрати песика почала загоюватися, мешканка сусіднього будинку запропонувала Раїсі Седлачек симпатичного цуцика, котрого та пригріла у люті морози. Час від часу він приходив до пані Раїси та однаково бігав дворами.
- Коли дізналася, що здох саме цей пес, обуренню не було меж, - каже пані Раїса. – Тоді й вирішила, що візьмуся за цю справу та змушу кривдника відповісти за скоєне.
Кримінальну справу не порушуватимуть
У міліції, куди сусіди звернулися з колективною заявою, нам повідомили, що собака здох від удушення, а не від удару.
- Під час розтину собаки тілесних ушкоджень не виявили, - зазначив начальник сектору дільничних інспекторів Шевченківського РВ УМВС у Чернівецькій області Віталій Дутка. – Він задихнувся під час транспортування до ветлабораторії. Тому у порушенні кримінальної справи відмовлено.
Хто винен?
Чи підуть захисники тварин шукати правди у вищі інстанції – невідомо. Проте з цієї історії висновок один – нещасний Бімка (так звали пса) став жертвою бездіяльності влади та жалісливих людей. Перші – ніяк не наведуть порядок з бездомними тваринами та не відкриють для них притулок, а другі – підгодовують у дворах, а ті своєю чергою не дають проходу людям.
Яніна ПУКАЄВИЧ
Як захиститися від бродячого собаки і запобігти нападу
1. Не дратуйте, не розмахуйте руками і не кричіть на бездомних собак.
2. Обходіть їх стороною, особливо зграї.
3. Проявляйте байдужість до собаки, ніби не помічаєте.
4. Не дивіться йому в очі, не усміхайтеся (показувати зуби у собак означає демонструвати свою силу).
5. Не намагайтеся гладити незнайому собаку.
6. Якщо собака намагається напасти, не можна тікати. Це викличе у пса мисливський інстинкт. Треба зупинитися, суворо і твердо віддати команду: «Фу!», «Стояти!» і т.д. Можна використовувати підручні засоби (палицю, парасольку, камені), щоб відлякати собаку.
7. Не повертайтеся спиною до собаки, потихеньку відступайте спиною до будь-якого укриття (стіни, паркану), кличте на допомогу.
8. Намагайтеся не показувати свій страх.
9. Якщо собака напав, починайте активно оборонятися. Больовими точками собаки є ніс, пах і язик. По можливості сильно вдарте його по верхній щелепі.
10. Якщо собака збив з ніг, закрийте шию руками і негайно вставайте, пасивна оборона - не кращий вихід.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар