
Юрій Дронь - викладач ґрунтознавства в Чернівецькому національному університеті. Бронежилет-трансформер - це перший військовий винахід доцента-біолога. Працював над ним понад півтора місяці під час зимових канікул.
- Швейна машинка домашня, тканину брав в магазині, так само, як і всі інші комплектуючі цього бронежилету. Каремат конфіскований у племінниці. Були доробки, переробки, перешивання, дошивання, - розповів про працю над винаходом викладач Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича Юрій Дронь.
Це ще не готовий бронежилет, а лише його прототип, пояснює винахідник. Звичайну тканину варто замінити ківларовою, а замість каремату спереду і ззаду вставити бронепластини. Тоді клас захисту підвищиться, мінімум, до третього. Тобто від осколкових поранень такий жилет захистить надійно.
Як повідомляють "Подробиці-ТБ", довжина цього бронежилета у розкладеному вигляді становить 2 метри 10 сантиметрів. За потреби, боєць на ньому може переночувати. Ще одна особливість - петлі з краю: якщо в них просунути палиці чи металеві труби, то бронежилет перетвориться на ноші. Винахід вже отримав схвальні відгуки від військових.
- Щоб ти не носив ноші і бронежилет, ти зняв бронежилет і зробив одразу ноші і поніс хлопця, бо кожна секунда може врятувати йому життя. Треба про такі винаходи заявляти на всю країну, щоб вони мали право на існування, - пояснив військовослужбовець.
Свій винахід науковець планує запатентувати, уже подав відповідну заявку.
- Ми думаємо, що це честь університету, честь винахідника. Але найприємніше те, що кожен з нас в душі хоче щось зробити доброго для того, щоб ми перемогли, - розповів директор інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ Михайло Марченко.
Готовий виріб Юрій Дронь уже в березні повезе до столиці на виставку військової техніки. Там сподівається знайти спонсорів для серійного виробництва бронежилета-трансформера.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар