
8 травня 2013 року парламент Румунії переважною більшістю голосів вніс поправки до І статті закону Румунії № 299 від 13 листопада 2007 р. “Про надання підтримки румунам закордоном”, що прямо зачіпають інтереси України.
Відтепер, відповідно до нової законодавчої поправки, румунами оголошуються всі представники румунського лінгвістичного філону, лінгвістичних та культурних ідентичностей, що мають румунські корені, незалежно від їхнього топоніму, від того, як вони іменуються (арумунами, бессарабцями, буковинцями, молдованами тощо). Наведений перелік груп осіб румунська влада відносить до єдиної категорії — “румуни зарубіжжя”. За прийняття відповідного рішення проголосували представники всіх фракцій румунського парламенту, незважаючи на те, що МЗС Румунії негативно оцінив цей законопроект. Про це повідомляє CitizenJournal.info.
Ініціатор відповідних поправок до румунського законодавства, румунський сенатор Віорел Бадя зауважив, що тільки двоє румунських парламентаріїв проголосували проти прийняття відповідних поправок до законопроекту.
Чернівецька область завершує переговори з Румунією про місцевий прикордонний рух
На думку експертів, подібна політика сусідніх держав повинна викликати побоювання в української влади та громадськості.
Тож, до категорії “румуни зарубіжжя” офіційний Бухарест відносить всіх “бессарабців”, “буковинців”, “марамурешан”, тобто всіх громадян України, що мають румунське походження, розмовляють румунською мовою, або діалектом схожим на румунську, якого можна почути на теренах Чернівецької, Одеської та Закарпатської областей.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар