
На підтвердження одвічних розмов про низький рівень життя, фахівці порахували, що останнім часом буковинці стали менше купувати дорогих товарів. Незалежне приватне маркетингове агентство "GfK Ukraine", яке тривалий час аналізує споживчі настрої українців, визначило, що від початку року вони намагалися нічого не купувати, а попит на товари впав нижче за показники, які були цього ж періоду торік. Як пояснюють у звіті GfK індекс споживчих настроїв у березні 2013-го впав на 2,4 пункти опустився нижче рівня минулого року, а індекс доцільності робити великі покупки втратив відразу 9 пунктів.
Та головне, що аналітики пов'язують таку поведінку не з погіршенням матеріального становища (згідно з опитуванням, воно не змінилося), а з тим, що українці просто не бачать сенсу робити великі покупки, адже бояться безробіття та бідності. Такі тенденції вважають песимізмом та зазначають, що він особливо зріс серед громадян віком до 45 років та серед мешканців Західної України.
Ірина ВОРНІЧЕСА-БАРАШКІНА
Думки вголос
Як часто робите великі покупки?
Купую дорогі речі рідко. Зазвичай лише тоді, коли вкрай необхідно. Це не тільки техніка, а й побутові речі. Останній раз купував сантехніку. Важко виділяти гроші на це, адже їх ледь вистачає на їжу, комунпослуги та одяг.
Великі покупки можу собі дозволити рідко, приблизно раз на рік. Найчастіше купую нову техніку. Проте, звичайно, хотілося б купувати щось суттєве частіше, є потреби, але на жаль, грошей не вистачає.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар