
Згідно з даними всеукраїнського опитування порталом rabota.ua, більше, аніж половина українців готові змінити місто проживання заради хорошої роботи та високої платні. На думку опитаних, найкращі умови праці можна знайти у Києві (48%), АР Криму (30%), Одесі (24%), Львові (22%), а замикає п'ятірку міст-щасливців Дніпропетровськ (14%).
63% опитаних українців готові переїхати на роботу до Москви, оскільки і мова близька, і додаткових документів виробляти не потрібно, а заробити можна більше, аніж в українській столиці.
Роботу із зарплатою розміром 4500 гривень у Києві пропонують будівельникам, автослюсарям, виконробам. Керуючи краном на будівництві, можна заробити 5000 гривень за місяць. Продавець у магазині з повною зайнятістю може претендувати від 3-4 тисяч на місяць.
Та за одні й ті ж гроші не у кожному місті можна прожити. Вартість оренди житла, наприклад, зростає у пропорції до величини міста. А ще ж треба щось їсти, якось добиратися на роботу та щось одягти. Тому хороша зарплата у провінції - це мінімум у столиці.
- Я переїхала до Києва після закінчення університету, - розповідає екс-буковинка Ольга С. - Коли мені запропонували зарплату розміром чотири тисячі гривень - зраділа. Та вже через місяць зрозуміла, що вижити у столиці за ці гроші досить складно, тому згодом знайшла собі додатковий заробіток.
Хороша зарплата у провінції - це мінімум у столиці
Тільки оренда однокімнатної квартири з'їдає понад половину основної зарплати дівчини і це враховуючи, що живе вона не в центрі міста. По десять гривень щодня Ольга витрачає на проїзд, оскільки на роботу добирається спершу маршруткою, а відтак на метро.
Активний відпочинок у столиці досить дорогий, як і ціни в кафе та ресторанах, тому дозволяє собі такі розваги екс-чернівчанка не часто.
- Якщо у людини немає житла у столиці, то їй варто орієнтуватися на зарплату від 4500 гривень, - каже Ольга. - За такі гроші можна в Києві і прожити, і дещо відкласти. Хоча це як кому вдається, адже спокус витратити гроші вистачає.
Фахівці кадрових агентств, які підшуковують офісних працівників, торгових представників, комп'ютерних спеціалістів, кажуть, що багато буковинців їдуть за кордон, а щоб в інші міста України - поодинокі випадки.
- Це мусить бути ексклюзивний професіонал, щоб працедавець запросив його в іншу область, - стверджує Ольга Пушкарь.
З робітничими професіями ситуація трохи інша.
Буковинець Петро Тодосик на будівництві у Києві працює не перший рік і розповідає, що таких, як він, не лише з Буковини багато, а й інших куточків України.
- Київ дуже швидко розбудовується, тому потреба у робочих руках є, - каже буковинець. - Заробити тут можна, але працювати треба багато і слідкувати, щоб не обдурили із зарплатою. Умови проживання не найкращі, але мені багато й не треба. Аби було де спати і що їсти, а продукти ми купуємо самі у магазині.
Віталія КОЗМЕНКО
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар