
Долар завжди у попиті серед буковинців. Маючи під матрацом бодай декілька сотень американської валюти, люди почуваються набагато спокійніше, аніж із аналогічним запасом, до прикладу, гривні. Навчені численними сюрпризами щодо зміни валютних курсів, всі свої заощадження наші люди біжать обмінювати на долари.
Але статистика зафіксувала небачене: українці почали позбуватися своїх доларових запасів. У квітні, скажімо, продали на 17 млрд. доларів більше, ніж у березні. У Нацбанку не натішаться, мовляв, ця ситуація демонструє стабільність економіки та довіру населення до гривні.
Голова комітету із запобігання проведення недобросовісних валютних операцій НБУ Юрій Горшков заявив, що порівняно з минулим тижнем, щоденний обсяг здачі валюти збільшився на 50%.
Утім, за словами експертів, до настроїв населення визначена урядовцями динаміка не має жодного стосунку.
– Якби продаж доларів припав на травневі свята або ж на сезон відпусток, це ще можна було пояснити тим, що буковинці їдуть відпочивати і їм потрібна гривнева готівка, а нині до туристичного сезону зарано, - каже фінансовий експерт Євген Житарюк. – Доларів у касах більшає через те, що уряд зобов'язав експортерів продавати 50% валютного виторгу. Це, ймовірно, вплинуло і на незначне зниження курсу долара на міжбанку. Втім, на вартість американської валюти у обмінниках, ця ситуація ніяк не вплинула: банки і надалі купують долар по 8,12, а продають по 8,16 гривні. Та це й зрозуміло, бо зараз (ані загальноукраїнських, ані світових) підстав для цього немає, ситуація залишається такою, як і була.
Незважаючи на стримані коментарі фахівців, буковинці впевнені, що здавати долари і справді стали більше, щоправда, не через стабільність гривні, а через бідність.
– Останні 100 доларів зі своєї заначки розміняла минулого тижня, бо вдома не було чого їсти, - пояснює чернівчанка Ілона Ставнійчук. – Зарплата нині така мізерна, що ледь на оренду квартири та компослуги вистачає. Відтак купила декілька кілограмів крупів, пісного м'яса, олію, чай, каву... і все. Ми відкладали гроші на чорний день, виходить, він вже настав?
Ірина ВОРНІЧЕСА-БАРАШКІНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар