
Попри те, що складну фінансову ситуацію спостерігаємо уже тривалий час, саме цього тижня грошової сфери стосувалися дуже важливі події. Ринок просто лихоманило і зазвичай спокійні буковинці запанікували, штурмували банки, намагалися зняти з рахунків всі гроші.
- Минулої середи на картку отримала стипендію, проте зняти її не могла: у касі кілометрові черги, люди обурюються, грошей на всіх не вистачає, - каже студентка ЧНУ Тетяна Короленко. - У банкоматах також готівки нема. Нарешті на весь торговий центр один з банкоматів завантажили готівкою і десятки людей вишикувалися у чергу. Я стояла посередині черги і думала, хоч би грошей вистачило і на мене. Це нагадувало справжнє божевілля.
- Скрізь почали говорити, що гроші, які зберігаємо на рахунках, можемо так і не отримати. Тому особисто я кинулася у банк забрати готівку. Але це виявилося не так вже й просто, адже до кас стояли величезні черги, що декілька годин гривня закінчувалася і люди чекали нової партії готівки, - каже чернівчанка Маріанна Колодницька.
За даними НБУ, 18-21 лютого українці зняли з рахунків близько 30 мільярдів гривень
- Люди ніби оскаженіли. Всі вимагають зняти гроші з карток. Та що я можу зробити, якщо готівки нема. - Ще зранку була, а до обіду – закінчилася. Тож мушу відмовляти людям, а вони у відповідь сваряться та панікують, - розповідала «Погляду» касир одного з комерційних банків Марина С.
Те, що ситуація напружена, банкіри підтверджують офіційно, щоправда, додають, що намагаються зробити все, аби люди заспокоїлися.
- З 21 лютого наш банк ввів тимчасовий порядок зняття готівки за банкоматів: на добу одна людина може зняти не більше 3 тисяч гривень, - каже керівник регіонального прес-офісу «ПриватБанку» Вадим Шумейко. - Інкасатори працюють у режимі максимального навантаження. Таким чином намагалися зробити так, щоб гроші могли отримати якомога більше людей. Також намагаємося відстежити он-лайн наповнення кожного банкомата.
Банкіри запевняють, що готівкових коштів у них достатньо: і у банкоматній мережі, і у мережі кас відділень. Тим не менш, на вечір 25 лютого обмеження на зняття готівки ще діє. Окрім того, загальна паніка спричинила і відплив депозитів.
– Що стосується депозитних вкладів - ситуація вже стабілізується. Останніми днями деяких наших вкладників охопило хвилювання, і вони розірвали депозити достроково, втративши при цьому відсотки. Але вже з понеділка, коли стало трохи спокійніше, клієнти повертаються та заново укладають депозитні угоди, - каже В. Шумейко.
Вірогідно, ситуація неабияк налякала банкірів, адже заради повернення грошей навіть пропонують тим, хто перелякався та забрав депозит, поновлення угод без втрати відсотків. Загалом, за даними НБУ, 18-21 лютого українці зняли з рахунків близько 30 мільярдів гривень.
Ірина ВОРНІЧЕСА-БАРАШКІНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар