
Американська компанія "Bloomberg" склала рейтинг здоров'я, у якому відвела Україні 99 місце серед 145 країн. Найбільш здоровими країнами виявилися Сінгапур, Італія, Австралія, Швейцарія, Японія, Ізраїль, Іспанія. Найгірше ж почуваються громадяни африканських країн – Мозамбіку, Чаду, Республіки Конго, Лесото та Свазіленду.
Що ж до країн колишнього СРСР, то найздоровішими виявилися грузини, вони на 71 місці. Білоруси опинилися на 91-й сходинці, росіяни – на 97-й.
Очільники буковинської медицини кажуть, таким рейтингам надто довіряти не варто, адже невідомо, які саме критерії брали за основу його укладачі. Однак визнають, українці загалом і буковинці зокрема відмінним самопочуттям похвалитися не можуть. І виною тому не погане медичне обслуговування, а насамперед елементарна неувага до свого здоров'я.
Кращою медсестрою Чернівецькій області стала представниця Новоселицької лікарні
– Здоров'я – це стан цілковитого добробуту – фізичного, психічного, соціального, – каже заступник начальника обласного управління охорони здоров'я Ростислав Калошин. – І здоров'я конкретної людини від медиків залежить лише на 10-15%. Так буковинці найбільше помирають від хвороб системи кровообігу, онкологічних захворювань і травм. Аби уникнути проблем із тиском, його необхідно вимірювати двічі на день, причому не лише літнім людям, а навіть школярам. Це допоможе вберегтися від розвитку гіпертонічної хвороби та інших негараздів зі здоров'ям, однак людей, які скрупульозно виконують це правило – одиниці.
Чернівецька область посіла друге місце у списку найздоровіших регіонів України
За словами пана Калошина, на загальний рівень здоров'я населення впливає також те, що люди не дотримуються режиму праці і відпочинку, харчуються незбалансовано (наприклад, вживають багато жирної їжі, через що страждають на атеросклероз), мало рухаються та мають шкідливі звички.
Щоправда, буковинці загалом здоровіші за інших мешканців України. Так, за рейтинговою оцінкою Міністерства охорони здоров'я України, 2011 року Чернівецька область перебуває на другому місці за станом здоров'я населення. Сприяє цьому менталітет буковинців (вони працьовиті й випивають менше, ніж мешканці східних областей), а також те, що вдалося зберегти кваліфіковані медичні кадри, вважає пан Калошин.
Надія КАРБУНАР
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар