
Протягом останніх 3 місяців на Кіцманщині встановлено 21 випадок втручання споживачів блакитного палива в роботу газового лічильника. Загальна сума заподіяних збитків внаслідок виявлених втручань сягнула трохи більше 127 тисяч гривень. Найбільшому зловмиснику довелось відшкодувати суму у розмірі 42 тисячі гривень. Окрім того, за вчинені правопорушення на нього чекає кримінальна відповідальність.
Під час проведення роботи з перевірки лічильників газу в Кіцманському районі виявили 21 випадок несанкціонованого втручання споживачів блакитного палива в роботу приладів обліку газу впродовж останніх 3 місяців. Найчастіше втручання були спрямовані на збільшення похибки вимірювання або «змотування» показів відлікового механізму.
- Порушення роботи лічильника важко замаскувати. Вони легко розпізнаються, по-перше, за наявністю характерних механічних пошкоджень на відліковому механізмі і пломбах. По-друге, за підробними пломбами, якими намагаються замінити пошкоджені оригінальні пломби заводу-виробника та органів «Держспоживстандарту, - зауважує Начальник управління контролю та організації обліку газу Володимир Аронець.
Нарахована сума збитків, завданих внаслідок втручання споживачів в роботу газових лічильників, становить 127 тисяч гривень. Найбільша сума відшкодування, що сягнула майже 42 тисяч гривень, нарахована мешканцю с. Лужани. Іншим двом мешканцям с. Мамаївці довелось відшкодувати суми в 39 та 40 тисяч гривень відповідно. Окрім відшкодування збитків на зловмисників чекає ще й кримінальна відповідальність у відповідності до ст. 185 Кримінального Кодексу України, що передбачає штраф у сумі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або навіть позбавлення волі терміном до 3 років.
- Мотиви, які спонукають людей втручатися в роботу лічильника бувають різні. Одні йдуть на порушення закону далеко не від гарного життя, а через важке фінансове становище і відсутність коштів. Однак така небезпечна та сумнівна економія може обійтися дуже дорого. Але, як не дивно, таких людей меншість. Переважна більшість зловмисників – це заможні люди, для яких оплата вартості спожитого енергоресурсу є далеко не критичною. З точки зору як закону, так і моралі для цих людей не має бути жодних компромісів, - зазначає Голова правління ПАТ «Чернівцігаз» Віктор Горда.
Про це повідомили у прес-службі
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар