
У медичних закладах краю досі працюють за старими радянськими правилами. Годі сподіватися отримати медичну допомогу у лікувальних закладах міста приїжджим. Їм допоможуть, але якщо потрібна невідкладна допомога. За лікування також візьмуться, та вимагатимуть направлення лікаря.
Один із таких випадків, коли пацієнтці без прописки відмовили надати медичну допомогу, трапився нещодавно на Вижниччині. Там породілля могла народити посеред вулиці, бо її відмовилися приймати до пологового відділення.
Восьмого лютого Ольга Цюпа приїхала із Веренчанки Заставнівського району у рідне село Коритне на Вижниччину, де проживають її батьки, на зустріч із випускниками. Жінка перебувала на дев'ятому місяці вагітності (за підрахунками лікарів народжувати мала наприкінці лютого).
– Сьомого лютого донька проходила перевірку у Заставнівській ЦРЛ, – розповідає мама породіллі Любов Колотило. – Її стан був стабільний. Жодних відхилень у вагітності лікарі не побачили. То ж оскільки жінка добре почувалася, вирішила погостювати у рідному селі.
Згідно із законом, кожен має право обрати лікувальний заклад та спеціаліста, який надасть медичну допомогу. Однак цього не завжди дотримуються медпрацівники
Увечері (8 лютого), коли О. Цюпа приїхала до Коритного, їй стало зле. Приблизно о 20-й годині у жінки почали відходити води. Оскільки до Заставнівської лікарні, де вона мала народжувати, їхати було далеко, мати з донькою вирішили звернутися по допомогу до лікарів у Вижницькій ЦРЛ. Адже саме в цій лікарні О. Цюпа перебувала з початку листопада по грудень на підтримці й мала навіть медичну карту.
Як чернівчанкам піти у декретну відпустку
Та коли Л. Колотило із породілею приїхали до лікарні, черговий лікар навіть не оглянув жінку. Сказав, що без обмінної картки породіллі не прийме її. Крім того, заявив, що вона повинна здавати кров на аналіз СНІДу.
– Опинившись у такий складний момент ніби на безлюдному острові, не знала куди подітися, - розповідає Л. Колотило. - Їхати до іншої лікарні вагалися, бо того дня була дуже складна дорога, на асфальті суцільний лід. Коли вдруге підійшли до приймальної кімнати, нам навіть двері не відчинили, вимкнули світло і, очевидно, відпочивали.
Не дочекавшись допомоги від лікарів у Вижницькій ЦРЛ, змушена була везти доньку до Вашковецької лікарні. Там нас прийняли, доньку оглянули, навіть запропонували народжувати. Та перейми у жінки припинилися, то ж вирішили все-таки їхати до Заставни, де вона перебувала на обліку.
Коли дісталися до районної лікарні, лікарі вирішили штучно викликати роди, аби немовля народилося живим.
– Вдячні Богові, що дитинка народилася живою, – каже Л. Колотило. – Забути того, що пережила під Вижницькою ЦРЛ, коли в доньки відійшли води, а лікарі не хотіли надати допомогу, не можу. Адже переживала не за одне життя, а за два.
У лікарні, де трапився інцидент, наразі не коментують цей випадок. Головний лікар Вижницької ЦРЛ Тарас Лучик зазначив, що саме проводять службове розслідування.
9-річна дівчинка народила дитину
– Сказати щось достеменно щодо цього не можу, – каже Т. Лучик. – Наразі отримав скаргу від однієї сторони, чекаю пояснень чергового лікаря. Чому так трапилося? Можливо, лікар та пацієнт в чомусь не порозумілися, через що між ними виник конфлікт. Загалом у нашій лікарні невідкладну допомогу надаємо всім, а лікуємо пацієнтів за місцем реєстрації.
Невідкладну допомогу повинні надати всім
У Чернівецькому міському управлінні охорони здоров'я кажуть, що для мешканців міста та тих, які не проживають тут, невідкладну медичну допомогу повинні надавати в будь-якому лікувальному закладі, незалежно від місця проживання, куди особа звернулася.
– У Чернівцях є обласна консультативна поліклініка, яка надає допомогу і консультує усіх пацієнтів як з міста, так і з області, – коментує головний спеціаліст управління охорони здоров'я Чернівецької міськради Петро Іваськов. – Тут пацієнт може отримати допомогу, відтак за потреби йому дають направлення на лікування у профільний медичний заклад. Крім того, сюди пацієнта може направити лікар із району.
У колишнього гравця ФК Буковина народився син
За словами П. Іваськова, нині існує закон, який регламентує, що невідкладну допомогу мають надати у будь-якому лікувальному закладі. А спеціалізована медична допомога – за місцем реєстрації. Бо законом передбачено виділення коштів на мешканців того чи іншого району. Кожна територіальна громада отримує певну суму коштів, які закладено на лікування.
Ольга МАКСИМЮК
P/S: У наступних випусках "Погляду" ми повідомимо, які заходи вживуть щодо лікаря Вижницької ЦРЛ, який відмовився надати допомогу породіллі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар