
Переваги та ризики при вступі України до Світової організації торгівлі лякають підприємців-аграріїв
Ольга ШУПЕНЯ
shupenia@ukr.net
СОТ – актуальне питання сьогодення в Україні не лише серед депутатів, але й підприємців загалом. Одні хочуть якомога швидше приєднатися до цієї організації, а інші із острахом сприймають таке повноправне членство серед 150-ти країн світу.
Як розповів «Погляду» заступник голови облдержадміністрації Віталій Усик, наразі неможливо однозначно сказати, наскільки буде вигідно чи не вигідно працювати нашим підприємцям після вступу України у СОТ.
«При вступі до СОТ основну роль відіграватимуть якість продукції, партія, яка формуватиме гуртові поставки і відповідна квота для її реалізації. Наприклад, на продовольче зерно, так само як і на іншу продукцію, є відповідні стандарти і відповідні вимоги з якості клейковини, з якості білку і таке інше. Якщо ми не витримаємо ці параметри і не матимемо відповідної якості зерна, то, звичайно, воно не користуватиметься попитом і ніхто за нього не заплатить. Так само і з виробництва м’яса. Якщо якість його хороша і собівартість нормальна, то, звичайно, воно буде конкурентоспроможним і в таких умовах можна буде працювати», – роздумує В. Усик.
За словами чиновника, який знає місцевий аграрний ринок, для буковинських аграріїв на сьогодні особливої проблеми із вступом України у СОТ немає. «Якщо казати в цілому про європейську співпрацю, то ми вже давно співпрацюємо із Францією, Німеччиною, які є членами СОТ. Ми хоч постачаємо незначну кількість продукції, проте на тих же умовах, які матимемо після вступу до СОТ. Тому тут щось нового ми для себе не відкриваємо», – зазначає В. Усик.
Із висоти нардепівського польоту…
Народний депутат України Віктор Олійник запевняє, що при вступі до СОТ український виробник буде захищений. Адже у Законі України «Про ратифікацію протоколу про вступ України до СОТ» чітко врегульовані питання щодо захисту вітчизняного товаровиробника. «Цим законом регулюються ввізні мита на групу товарів. Їх ставка коливається від нуля до 50%. Найвища щодо цукру (50%) і олії (30%)», – зазначив В. Олійник.
До теми
10 квітня Верховна Рада ратифікувала протокол про вступ України до СОТ. На 30-й день після ратифікації Україна стане повноправним її членом. Перехідний період вступу України до СОТ триватиме 5 років.
Щоби Україна стала повноправним членом СОТ, знадобиться не один рік. Карикатура www.obriy.pib.com.ua
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар