
На Буковині офіційно дозволено купатися тільки у восьми місцях. Принаймні за те, що там немає ніякої зарази, санстанція відповідає. Однак, зрозуміло, що географія пляжів, які облюбували відпочивальники, цим переліком не обмежується. А це значить, що ризик щось підчепити чималий. Тим більше, якщо зовсім неподалік є очисні споруди міського водоканалу.
Неприємність, яка не лише зіпсувала відпочинок, але й зашкодила здоров'ю, сталася з кількома мешканками села Остриця Герцаївського району. Після купання у Пруті, на їхній шкірі буквально з голови до п'ят з’явилося висипання, ідентифікувати яке не змогли навіть лікарі.
– Минулого тижня з донькою і сусідкою пішли відпочивати на річку. Там купаємося постійно. Раніше нічого страшного не траплялося. Проте саме після того як побували на Пруті, у всіх на шкірі з'явилися червоні водянисті плямки, схожі більше на якийсь лишай, – розповідає одна із постраждалих Олена Русу. – У шкірно-венерологічному диспансері, куди звернулися, з'ясувати, що спричинило висипання, не змогли. Лише порадили змащувати уражені ділянки йодом та синтоміциновою маззю. Плямки й справді почали потроху зникати.
36 га становить площа відстійників ДКП "Чернівціводоканал"
Проте жінки вирішили таки з'ясувати, в чому ж річ. Віднесли воду до лабораторії на аналіз. Результати перевірки виявили у воді чималу концентрацію аміаку і фекалій.
Постраждалі припускають, зараза могла потрапити у воду із очисних споруд Чернівецького водоканалу. Імовірно, того дня просто не додали хімікатів, які очищують каналізаційні витікання.
На водоканалі ж стверджують, нічого зайвого у річку потрапити ніяк не могло.
– Витікання очищуємо ретельно й за спеціальною технологією. Вода, яка потрапляє до річки, не має містити навіть залишків хімії, якою її очищували, – коментує начальник ДКП "Чернівціводоканал" Володимир Андрущак. – Щодо того, що з очисткою могли не впоратися очисні споруди – навряд чи. Вони, звісно, старі й давно потребують модернізації (це плануємо розпочати вже наступного року), але поки що працюють нормально. Мало того. Проби води у цьому місці постійно робимо і ми, і санстанція, і екологи.
Що у Пруті поблизу очисних споруд міг бути аміак, у міськСЕС не заперечили, мовляв, він є багато де. А ось висипання спричинити це не могло.
– Дерматит міг з'явитися від хімічного якогось впливу, проте якщо у воді було свіжофекальне забруднення, то це, радше, привело б до розладу кишківника, – каже завідувачка відділу комунальної гігієни Чернівецької міськСЕС Оксана Жук.
У Сторожинці міську каналізацію зливають у Сірет без очищення
Мешканці Сторожинця ходити купатися на Сірет бояться. Вони знають, що у річку без будь-якого очищення зливають каналізаційні стікання з усього міста. Проте, де саме знаходиться труба – їм не кажуть. Натомість, ті, хто знає, у тому числі й міські чиновники, до Сірету – не ходять.
У Чернівцях відмовляються вивозити сміття з міського пляжу
Хоча, як переконує начальник відділу водопостачання КП Сторожинецького ЖКГ Володимир Лєньов, людям немає чого боятися, бо пляжі, мовляв, вище за течією. Проте зізнається, каналізацію таки зливають у річку без очищення.
– Річ у тім, що наші очисні споруди дуже старі й давно не виконують свою функцію належним чином. Їх збудували ще 1904 року. На їхню модернізацію потрібно 12 мільйонів гривень, однак таких грошей у місцевому бюджеті немає. Просили виділити бодай частину суми з державного, однак у профільному міністерстві відмовили, – розповідає чиновник. – А за те, що зливаємо у Сірет неочищені стікання міської каналізації, нас постійно штрафують екологи, щоразу щонайменше на 100 тисяч гривень. Наразі маємо штрафів (присудив Господарський суд Чернівців) на суму 1 мільйон 100 тисяч гривень. Ці гроші цілком можна було вкласти в очисні споруди.
Юліана ПОЛОНСЬКА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар