
Із року в рік шкільні навчальні програми дедалі більше ускладнюють та змінюють. Черговою новинкою стало впровадження програми «Інтелект України», за якою учні, починаючи з першого класу, навчаються за новою програмою у класі, оснащеному комп’ютером та телевізором. При цьому усі технічні засоби мають придбати батьки. Також вони оплачують спеціальні друковані зошити. Загалом плата становить 130-150 гривень на місяць з дитини.
У деяких школах програма діє вже рік, та в багатьох її тільки впроваджують. Утім, батьки майбутніх першачків ставляться до цієї ідеї застережено.
130-150 гривень на місяць - стільки платять батьки за навчання їхньої дитини в інтерактивному класі
- З 1 вересня донька йде у перший клас. Ми записалися в гімназію ще восени, та місяць тому нам запропонували вступити в експериментальний платний клас, мовляв, навчання там матиме значно кращі результати, - розповідає мати 6-річної Катерини Лариса Кононенко. – Та , як нам розповіли, навчання за новою програмою передбачає постійну роботу з технічними засобами – комп’ютером, телевізором. Я не хочу перевантажувати доньку цим, адже її важко вдома відірвати від екрана. Хочеться, щоб вона навчалася, не псуючи очей, та, з іншого боку, сучасний прогрес потребує удосконалення системи навчання. Сумніви викликає ще те, що усю техніку маємо купувати ми, батьки, а також оплачувати навчання.
Навчальні заклади Буковини, де є експериментальні класи:
- Вашковецька ЗОШ І-ІІІ ступенів Вижницького району;
- Кельменецький ліцей;
- Сокирянська ЗОШ І-ІІІ ступенів;
- Клішковецький НВК;
- Рукшинська ЗОШ І-ІІІ ст., Хотинського району;
- Спеціалізована початкова школа №7 м. Чернівців;
- Чернівецький ліцей № 4;
Всього в проектних класах за проектом «Інтелект України» навчається – 224 учні %). З них у 1 класі – 115 учнів (1,2 %), у 2 класі – 109 (1,1%). Планується збільшення експериментальних класів у 20142015 навчальному році.
Як повідомляє головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ЧОДА Ісопенко Ірина, вартість усіх навчальних матеріалів для однієї дитини становить 120-130 грн. на місяць, залежно від регіону. Вартість матеріалів не підвищували кілька років і не планують. Звичайний вчитель не може викладати в експериментальному класі, тому педагоги проходять спеціальну перепідготовку, яку, як і саме викладання, батьки не оплачують. Телевізор та комп’ютер купують також батьки, та техніку використовують винятково для навчання, враховуючи санітарні норми. Проект здійснюється за рахунок спонсорських та меценатських коштів. Державних коштів на оснащення експериментальних класів не передбачено.
У деяких навчальних закладах Буковини експериментальні класи вже є. Наприклад, вони успішно діють у Чернівецькій гімназії №1 та Чернівецькому багатопрофільному ліцеї №4.
За словами начальника управління освіти Чернівецької міської ради Василини Малишевської, програма «Інтелект України» насправді успішна і вже є побажання від батьків відкривати експериментальні класи і в інших школах. Крім того, вже є охочі навчатися за новими програмами наступного навчального року. Переваги нової програми в тому, що вона сучасна, враховує інтереси дітей.
Заступник директора Чернівецького багатопрофільного ліцею №4 Лариса Вязникова пояснила, що аби навчатися в експериментальному класі, дитина має бути трохи краще підготовлена, та спеціальних вступних іспитів ніхто не проводить, можуть просто рекомендувати навчання за новою програмою. Учень може будь-коли перевестися із експериментального у звичайний клас. А ось зробити навпаки - буде значно важче.
- Наразі в експериментальному класі у нас навчається 32 дитини. Вже набрали ще один клас на наступний рік, також на 32 учні, - каже Лариса Анатоліївна. – Щомісяця батьки сплачують 130-150 гривень, це гроші на спеціальні друковані зошити. Також батьки купують один комп’ютер та один телевізор в клас. Наступного року, тобто у другому класі, нову техніку їм купувати не доведеться. Переваги нової програми очевидні. Про це свідчить навіть те, що тепер батьків навіть не треба агітувати йти в експериментальний клас, охочих багато.
Дізнатися більше про проект «Інтелект України» можна на сайті http://intellect-ukraine.org/, або за телефоном 057-781-06-91.
Євгенія КОТОРЮК, Юлія ХОРОШУН
У районах теж експериментують
Наталія Савчук,
заступник директора Вашковецької гімназії
Про те, що у деяких школах області запроваджують так звані інтерактивні класи чули і знаємо, та нам поки що ніхто не пропонував зробити такий у нашому навчальному закладі. Окрім того, для нашої гімназії буде досить проблемно втілити цю ідею в життя, оскільки маємо дуже старі комп’ютери, із яких тільки 5 працюють.
Надія Бучацька,
директор ЗОШ І-ІІІ ступенів м. Вашківці
Інтерактивний клас за програмою «Інтелект України» діє в нашій школі з 2012 року. Зробили його на базі другого класу, навчаються у такий спосіб 18 учнів. Такий експериментальний клас запровадили, відповідно до наказу Міністерства освіти. Суть полягає у тому, що діти навчаються за іншим навчальним планом. Зокрема, вони мають на два уроки на тиждень більше, ніж інші учні. Учні експериментального класу мають три години іноземної мови на тиждень, замість двох, акцент у навчальній програмі зроблено на заняттях, спрямованих на розвиток творчих здібностей. Окрім того, ці школярі мають уроки із розвитку логіки – «еврика». Учні експериментального інтерактивного класу навчаються за особливими підручниками та друкованими зошитами, відео- та аудіоматеріалами. Навчання у такому класі є платним – 130 гривень з дитини. Загалом, експеримент є вдалим і має позитивний результат, як на мене. Щодо забезпечення комп’ютерами, то діти, які навчаються в інтерактивному класі, не мають своїх комп’ютерів чи інших гаджетів. Комп’ютер є лише у вчительки і є її особистим придбанням. У школі є комп’ютерний клас (з 2001 року) – 11 комп’ютерів, у ній загалом навчаються 500 дітей.
Євдокія Волошенюк,
директор Путильської гімназії
Потреби запроваджувати у нашій школі інтерактивний клас не маємо. Ми є учасником програми «Відкритий світ», завдяки якій гімназію цілком забезпечено нетбуками, планшетами та іншими новітніми технологіями. Кожен учень 7 та 8 класів має планшет чи нетбук, 6 кабінетів обладнано інтерактивними дошками, ще 5 – мультимедійними комплексами (інтерактивна дошка, плюс проектор). У школі навчається 158 учнів.
Роман Дяков,
заступник директора Сокирянської гімназії
Запроваджувати такий експеримент, згідно із рекомендацією районного управління освіти, плануємо з 1 вересня цього року на базі перших класів. Власне, один клас буде звичайним і його уже цілком укомплектували, а другий – інтерактивний. Батьки з осторогою поставилися до такого експерименту і не надто охоче записують дітей у цей клас. Мабуть, тому що він є платним і коштуватиме навчання орієнтовно до 200 гривень (не точна сума) на місяць. Наразі є 15-18 претендентів на навчання в експериментальному класі. Щодо комп’ютерних класів, то маємо їх два – по 10 комп’ютерів у кожному. У школі навчаються 340 учнів.
Наталія Перепічка,
заступник директора Кельменецького ліцею
Інтерактивних класів зараз маємо декілька. Експеримент триває вже другий рік. Варто зауважити, що програму, розроблену для інтерактивного класу, діти сприймають значно легше, ніж ту, що розроблено, відповідно до держстандарту. Хоча навантаження навіть трохи більше. Перший набір проводили складно, адже самі не знали, що це має бути, й батьки про це чули вперше. Зрештою, набрали 18 дітей, а вже наступного року охочих було більше – 40. Навчання платне – 130 гривень на місяць з дитини. Ці гроші йдуть на покупку підручників та зошитів – їх щомісяця отримуємо нові, а також плакатів й інших роздаткових матеріалів. Комп’ютер для класу виділила школа, телевізор купили батьки школярів, котрі зараз навчаються у старших класах.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар