
Сьогодні за межами України на заробітках чи постійному місці проживання перебувають мільйони українців. Окрім чималих коштів, які живлять економіку держави, ці люди передають рідним техніку, продукти харчування, одяг.
Система передачі такої продукції досить добре налагоджена. Між європейськими країнами та Україною постійно курсують бусики, які за певну плату перевозять з-за кордону посилки. Хоча останнім часом, кажуть заробітчани, на кордоні не пропускають продукти харчування.
– Хотілось би знати, що можна передавати з-за кордону і в якій кількості. А то вже три тижні поспіль забирають каву, напої, макарони та оливкову олію, – повідомила нам заробітчанка з Італії Тая. – Ми передаємо, як і багато інших, бусом. Тут продукти кращої якості і набагато дешевше купити і передати, аніж купувати в Україні. Тому хочемо знати, що можна перевозити у поклажі, суму якої, кажуть, підняли з 200 євро до 2 тисяч. Що туди входить, ніхто не знає, і на яку суму можна перевозити.
Обсяги продукції, яку можна ввозити (завозити можна фактично будь-які продукти):
- не більше однієї упаковки, або вагою 2 кг кожного найменування;
- без упаковки - вага не більше 2 кг;
- без упаковки - по одному найменуванню.
Нагадаємо, що під час ввезення таких харчових продуктів здійснюється їхнє декларування.
Згідно із законом, обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України харчових продуктів регламентуються статтею 378 Митного кодексу України.
Відтак ввозити людьми продукти для вільного обігу (як товар для продажу, – авт.) в будь-яких обсягах не дозволяється.
– Однак це обмеження не поширюється на алкогольні та тютюнові вироби, що ввозять громадяни у кількості, передбачені Митним кодексом, – розповіла головний інспектор зв’язків з громадськістю Чернівецької обласної митниці Ганна Курочкіна. – Харчові продукти вагою до 10 кг в упаковці виробника, що надходять на адресу громадян у міжнародних поштових або експрес-відправленнях.
Отже, громадяни можуть ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на загальну суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу.
Щодо так званих передач продуктів харчування, техніки, одягу тощо через кордон, то у митному законодавстві такого поняття взагалі немає. Водій супроводжує товар і фактично є його власником і повинен його задекларувати. Тому він повинен зареєструватись як юридична особа, лише в такому разі він зможе розмитнювати продукти харчування. Звичайна людина не має права розмитнювати продукти харчування.
Також у Митному кодексі є статті, які регламентують ввезення техніки для особистого вжитку в автомобільних пунктах пропуску. Вартість не повинна перевищувати 500 євро, а вага - 50 кілограмів. Усе, що перевищує зазначені показники, підлягає розмитненню.
Олексій МИКОСЯНЧИК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар