
Буковинських школярів чекає нововведення. З 1 вересня ЗНЗ краю проводитимуть загальні лінійки щопонеділка та щоп’ятниці. Триватимуть вони 10-15 хвилин, за які учні в понеділок підніматимуть прапор, а в п’ятницю опускатимуть його, співатимуть Гімн України. Також щопонеділка оголошуватимуть план роботи на тиждень, а щоп’ятниці – підсумовуватимуть його.
Найбільше суперечок викликало те, що на цих лінійках ще й проводитимуть спільну молитву. Адже на Буковині чимало сімей, які сповідують інші релігії (не християнство), а серед дітей, особливо старшокласників часом трапляються такі, що виховувалися в атеїстичних сім’ях. Тож якщо молитва на лінійці буде обов’язковою – це порушуватиме право на вільний вибір віросповідання, яке зазначене у Конституції України.
Аби заспокоїти батьків та школярів, директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької ОДА Оксана Палійчук пояснює, що ніхто не примушуватиме школярів молитися, це лишень рекомендація. Чи будуть діти молитися – вирішуватимуть педагоги разом з батьками.
Чи молитися дітям на лінійках, вирішуватимуть батьки
- Священнослужителі не братимуть участі у молитвах і ніяких міжконфесійних конфліктів це не має викликати. Оберуть таку молитву, яка не матиме канонічного тексту і буде підходити представникам різних сповідань і течій, - каже Оксана Палійчук. - Це, радше, благословення, або ж слова подяки наприкінці тижня. Якщо у школі через це виникатимуть проблеми – керівництво може відмовитися від молитви.
Окрім цього, аби удосконалити моральне виховання дітей, у школах введуть «Християнську етику». Такий предмет викладають в українських школах ще з 1992 року, але як факультатив. Та цей предмет ніколи не був популярним серед дітей.
- Працівники шкіл не завжди радили батькам обирати цей факультатив. Така дисципліна сьогодні вкрай необхідна, адже суспільство переживає кризу моралі. Це буде цілком позаконфесійний курс, який передбачає виховання учнів, пояснення світоглядної позиції, - стверджує директор департаменту.
У 5-6 класах «Християнську етику» викладатимуть за рахунок годин, передбачених на вивчення предмета «Етика», за згодою батьків. Потім курс і далі викладатимуть як факультатив, також на бажання батьків та учнів. Вже розроблено навчально-методичну літературу. Викладати предмет зможе тільки педагог, який пройшов спеціальну підготовку.
Класний керівний Тетяна Топорчук зізнається, що неодноразово радила батькам обрати факультатив з «Християнської етики», утім вони не вважають за потрібне, щоб їхніх дітей у школі навантажували питаннями моралі.
- Батьки кажуть, що школа для навчання, а виховувати мають вони самі, як вважають за потрібне, і за канонами, які обрали самі, - каже Тетяна Сергіївна. – А цю годину краще витратити на серйозніший предмет.
Ірина БЄЛОВА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар