
Зважаючи на актуальність військової медицини, для рятувальників, військових та медиків, які планують відправитися в зону проведення АТО, у Чернівцях був зініційований та проведений семінар з питань надання медичної допомоги в умовах бойових дій.
- Необхідність цього заходу спричинена суспільно-політичною ситуацією, яка склалася в нашій державі. Нікому нецікава ще рік тому військова медицина наразі є надзвичайно актуальною. До участі в семінарі запрошені непересічні люди. Це – лікарі, які побували в зоні проведення АТО і зараз прибули у відпустку. Про надання медичної допомоги в умовах бойових дій вони знають не з книжок. Тож набутим там досвідом залюбки діляться з медиками та військовослужбовцями, які найближчим часом відправляться захищати Батьківщину, - каже директор Департаменту ОЗ Чернівецької ОДА, доктор медичних наук, професор Оксана Андрієць.
Чернівецьке видавництво видало брошури про меддопомогу в умовах війни
- Ідея проведення семінару виникла під час спілкування з нашими лікарями під час їхнього безпосередньо перебування на Сході країни, - додає заступник начальника управління ресурсного та організаційного забезпечення і контролю Департаменту ОЗ Іван Тріска. – Потребу поділитися набутими знаннями та практичними навичками відчували й самі медики. Адже в нас є теорія щодо надання медичної допомоги в умовах бойових дій, яку ми ніколи не застосовували на практиці.
Розпочав семінар один з авторів підручника з надання медичної допомоги в зоні проведення АТО, завідуючий кафедри медицини катастроф та військової медицини Тернопільського державного медичного університету, професор Арсен Гудима, який також був запрошений до участі в цьому заході. Для узагальнення ситуації, котра є на Сході країни, він навів дані Української військово-медичної академії та одного з госпіталів державної прикордонної служби. А. Гудима розповів також про особливості медичного сортування в умовах бойових дій.
З особливістю практичних навичок надання невідкладної допомоги в бойових умовах учасників семінару ознайомив капітан медичної служби окремої 30-ї механізованої бригади Віталій Полатайчук, який після восьмимісячного перебування на передовій прибув у відпустку. Найбільше уваги він приділив методикам зупинки кровотеч, оскільки саме крововтрата є основною причиною загибелі на полі бою. Також детально зупинився на основних засобах порятунку, які входять до амуніції військових та медиків, розповів про сучасні засоби порятунку та підручні матеріали, які можна використати в разі необхідності. В. Полатайчук продемонстрував ряд методик надання допомоги самому собі, яким він навчає бійців у зоні проведення АТО.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар