
- У нас немає нормальних умов у районі чи області, аби продати продукцію. Про європейські масштаби годі і говорити. Адже спочатку треба у хаті та на подвір`ї зробити порядок, а потім іти до сусіда. А у нас виходить навпаки, - каже фермер із села Хрещатик Заставнівського району Сергій Лучик.
- Ось за якістю наша продукція відповідає вимогам. Безумовно, вона екологічно чистіша за європейську, тому ми можемо їй скласти гідну конкуренцію. За смаковими властивостями наша продукція найкраща в Європі. І не лише овочі, а й м`ясо, молоко. Основна проблема в тому, що за кордоном держава займається фермерством, а у нас вона просто його знищує. Там фермерство дотується, а в нас щороку лише податки збільшують. Ось цього року і фіксований збільшили, і ПДВ нам фактично не повертають.
По факту експортувати продукцію можуть лише великі господарства, які самостійно виходять на ринок. А таке господарство, як моє, не вийде самотужки на світові ринки. Єдиний вихід – об`єднуватися в кооперативи чи щось подібне. Ось зерно, сою чи будь-які технічні культури експортують великі агрохолдинги. Дрібним за кордон місця немає. А агрохолдинги можуть і у нас скуповувати товар за копійки і вивозити, а я такої можливості не маю. Їм колись надавали пільги, вони налагодили свою мережу. А я мав лише податки, повинен був думати про робочі місця, людей. Вони думають про кишені. Нині гроші всім керують. Закони під них створюють, Верховна Рада на них працює. Ось навіть ПДВ з дрібних «познімали», а крупним залишили. Держава дотує мільйонерів. Я не можу з ними конкурувати. Тому і за кордон не проб`юсь. Потрібно, аби були для всіх однакові умови. Мені не потрібні привілеї – достатньо, щоб всі були рівні, - зазначив фермер.
Яна МАРІЯНЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар