
Одразу після ухвалення головного кошторису країни депутати обласної ради прийняли місцевий бюджет. Чи то через недосвідченість, чи справді бюджет краю був бездоганним, але народні обранці проголосували за нього фактично без обговорення.
Хоча, чесно кажучи, обговорювати і справді не було що. Адже навіть порівняно з роком, що минув, він практично не змінився. Зріс лише на 40 мільйонів. Це надзвичайно низький показник, зважаючи на економічну ситуацію у країні, низькі зарплати та загальне зубожіння.
Бюджет Чернівецької області на 2016 рік
Доходи обласного бюджету – 2 млрд. 321 млн. 627 тис.
Податок із фізичних осіб – 121 мільйон 500 тисяч
Податок на прибуток підприємств – 9 мільйонів 480 тисяч
Збори та плата за використання надр – 15 мільйонів 450 тисяч
Адміністративні збори та платежі – 12 мільйонів 420 тисяч
Дотація та субвенція – 2 млрд. 91 млн. 23 тисячі
Видатки обласного бюджету – 2 млрд. 321 млн. 145 тис.
Державне управління - обласна рада, ОДА – 11, 967 млн. грн.
Освіта і наука – 277,524 млн. грн.
Охорона здоров’я – 441,37 млн. грн.
Культура – 69,107 млн. грн.
Соцзахист – 68,838 млн. грн.
Агропромисловий розвиток – 24,979 млн. грн.
Молодь та спорт – 12,500 млн. грн.
Капітальне будівництво – 4,86 млн. грн.
Екологія – 150 тис. грн.
Очікувати від цього бюджету особливого соціального наповнення не варто. Через дотаційність та відсутність у держбюджеті коштів на різні соціальні проекти, відчутне збільшення заробітної плати тощо, цей кошторис, радше, бюджет виживання. Хоча впродовж року, як і минулими роками, його переглядатимуть – вноситимуть зміни та поправки.
Тобто можна сміливо констатувати, що у видатковій частині обласного бюджету передбачені кошти лише для захищених статей – зарплати, утримання установа тощо.
Про капітальні видатки не варто навіть мріяти. Можливо додаткові кошти надійдуть як субвенції з держбюджету. Хоча і з державним кошторисом не все так гладко.
Представив бюджет краю в. о. директора департаменту фінансів облдержадміністрації Юрій Чобан. Щоправда, у депутатів чомусь практично не виникло до нього запитань. Хіба що цікавилися, яким чином зекономити гроші, аби допомогти воїнам та родинам учасників АТО.
Щодо питань будівництва та інших капітальних видатків, то у цьому бюджеті їх не враховано. Для управління капітального будівництва передбачено лише 4,8 мільйона гривень на рік. Це удвічі менше, аніж торік. Зрозуміло, що з таким фінансуванням про бодай відремонтовані дороги, завершення якихось ремонтів тощо не йдеться. Грошей вистачить на зарплату і можливо на незначні роботи.
Також незрозумілою залишається ситуація з адміністративно-територіальною реформою.
Коли процес передачі повноважень на місця стартував, йшлося про значне збільшення надходжень до місцевих бюджетів. Зараз цей процес загальмувався. Також немає грошей. Фахівці стверджують, що чимало населених пунктів не матимуть змоги себе утримувати через відсутність коштів.
Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар