
Напередодні Великодня і поминальних днів представники церкви просять не нести на могили померлих штучні квіти з пластику. Минулого тижня з такою заявою виступили представники бюро Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ із питань екології.
- Пластик з року в рік заполоняє кладовища, - пояснює керівник бюро УГКЦ з питань екології Володимир Шеремета. - А відтак здебільшого його спалюють, причому в довкілля виділяються шкідливі речовини, в тому числі й діоксини, які мають канцерогенну дію і, відповідно, призводять до розвитку онкологічних захворювань. А в землі пластик може розкладатися близько сто років.
Також церковники сподіваються, що традиція нести штучні квіти на кладовище, якій не більше 10-15 років, незабаром зникне. Адже, мовляв, релігійної основи для цього немає.
- Зрозуміло, що багато альтернатив пластиковим букетам немає, - каже декан Чернівецький УГКЦ отець Василь. - Але ж можна прикрашати могили живими або засушеними квітами. Від них шкоди довкіллю немає. А взагалі найкраща квітка на могилу - це молитва та добрі діла.
У чернівецьких єпархіальних управліннях православної церкви Московського і Київського патріархатів теж стверджують, що краще на могилу до померлих йти з живими квітами. Мовляв, у Бога всі живі.
Чи знизиться попит і відповідно ціни після таких заяв на яскраві пластикові букети, невідомо. Адже це окремий бізнес, який багатьом допомагає заробити на шматок хліба.
Віталія КОЗМЕНКО
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар