
Після стрімкого подорожчання долара і зростанням ціни на бензин і солярку, ціни на продукти харчування, одяг, техніку і навіть автомобілі підскочили догори. Усе це пояснюють тим, що гривня падає, а розраховуватись за окремі види товарів доводиться у доларовому еквіваленті. Але якщо з технікою, одягом ситуація зрозуміла, то яким чином ціна на сир залежить від валюти – незрозуміло.
– Ціни зростають, без перебільшення, мало не щодня. Вартість звичайного «голландського» сиру зросла на десять гривень, також збільшилась у закупці інша сирна продукція, дуже подорожчали фрукти – особливо цитрусові, – розповідає підприємець, що торгує продуктами харчування, Олена Карплюк. – Ковбаси наразі зросли лише на кілька гривень, проте кажуть, що це ще попередні запаси і ціна обов’язково піде вгору.
Окрім продуктів харчування, гостро на збільшення ціни долара реагують ті, хто розраховується за товар у валютному еквіваленті. За їхніми словами, вони змушені збільшувати ціни на 8-10%, щоб покриту різницю у ціні валюти.
– Запасів товару вже немає, а розраховуватись доводиться у доларах. І що більше зростатиме ціна на валюту, то дорожчою буде продукція, – каже продавець продукції для автомобілів Олександр К. – Автохімію закуповуємо у доларах за попередніми цінами, проте долар в Україні зріс на майже гривню, відтак і роздрібна ціна збільшилась. Для прикладу, фарба у балончику для авто подорожчала на 5 гривень. І якщо долар зростатиме і надалі, ціни реагуватимуть миттєво.
Ціни на городину у Чернівецькій області перевищили навіть найгірші прогнози
За словами експертів, навіть якщо долар почне падати, очікувати на зменшення цін не варто. Процес односторонній і відбувається чимало спекуляцій на цьому.
– Ринок відчуває щонайменші коливання курсу валюти, відтак реагує миттєво і часто неадекватно. Люди піддаються паніці і намагаються убезпечити себе від збитків, – повідомив економіст В’ячеслав Борець. – Однозначно можна сказати, що ціни не повернуться до навіть рівня позаминулого тижня. Це буде так зване страхування від різних коливань. Звісно, це відіб’ється на споживачев. Також не будемо забувати, що буквально днями нас очікує сезонне подорожчання продуктів харчування – овочів, фруктів, м’ясної продукції, сирної, пального. Це трапляється кожної весни.
Водночас він наголосив, що електропобутова продукція не мала б наразі дорожчати, оскільки великі мережі супермаркетів електроніки купували її за страми цінами і мають достатній запас.
– Чимало людей, які купують товар, розраховуються за нього у доларовому еквіваленті. Долар високий, гривня знецінюється – звичайно, це відбилось на підприємцях., – повідомила голова профспілки підприємців МТК «Калинівський ринок» Марія Філіпчук.
Олексій МИКОСЯНЧИК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар