
Падіння курсу гривні вже відбилося на гаманцях українців. За підсумками минулого року заробітні плати в Україні не зросли, а от продукти тільки за лютий поточного року в середньому подорожчали на 5-7%, пише ТСН.ua.
Наприклад, вартість кілограма бананів в супермаркетах виросла на гривню, з 16 гривень до 17-ти, ківі та цитрусові - на 2-3 гривні. Помідори та огірки - на 3-5 гривень. Сухофрукти та горіхи подорожчали майже на 10%.
- Цінники ми міняємо щотижня, постачальники збільшили вартість через ріст курсу долара та євро. Ми не можемо прогнозувати ціни зараз, - каже адміністратор Олексій, який працює в одному з супермаркетів великої торговельної мережі.
Втім, подорожчали не лише імпортовані в Україну фрукти та овочі, але й зібрані в Україні. Зокрема, кілограм цибулі зараз коштує майже стільки ж, скільки й кілограм картоплі - близько 8 гривень за кілограм. Капуста подорожчала на гривню - до 3,5-4 гривень за кілограм, морква до 5 гривень - на 0,5-1 гривень.
Ще один фактор, який впливає на подорожчання - сезонність. Не останню роль у подорожчанні продуктів зіграв початок Великого посту – тому зараз попит на овочі та фрукти швидко зростає. Правда, яйця, м'ясна і молочна продукція, всупереч сформованій традиції, поки не подешевшали.
Продукти харчування - не єдині товари, які подорожчали в Україні. Так, ціни на імпортні авто, як на нові так і ненові, постійно змінюються залежно від курсу євро та долара. Ростуть ціни на меблі - практично вся фурнітура і тканини завозяться в Україну з Європи та Китаю. У групі ризику - ліки. У загальному обсязі фармацевтичної продукції, реалізованої в Україні, частка іноземних препаратів складає близько 80 %.
Щодня переглядаються цінники на побутову техніку - з побутової електроніки в Україні практично нічого не виробляється, а те, що збирають в західній частині України - збирають з імпортних деталей, які також прив'язані до курсу. Крім цього, переглянути можуть й тарифи на комунальні послуги.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар