
Підвищення курсу долара, а разом із ним і ціни на оренду, змусило багатьох шукати більш економні варіанти. Зокрема, стали селитися у квартири по кілька осіб, а то й сімей. Тобто створили такі собі комунальні квартири.
– Хто платив за квартиру у гривнях, ті й залишилися жити у цих помешканнях далі, а ось з кого плату брали у валюті і власники відмовилися переходити на гривні – з’їхали, – каже ріелтер Євген Чернівецький. – Зараз орендну плату беруть переважно у національній валюті. Ціни впали буквально за два тижні. Причина – за такі гроші охочих винайняти не було. А коли квартира порожня протягом кількох місяців, це збитки для власника. Тому на такі помешкання ціни спустили. Окрім того, на орендодавців вплинуло суттєве підвищення комунальної плати. Багато хто з розумінням поставився до цього і пішов назустріч орендарям. До того ж, якщо не матимуть квартирантів, за все доведеться платити самим.
Квартири дорогі, а якість – жахлива. Відмінною рисою чернівецьких орендодавців є завищені ціни за квартири, які житлом назвати ледь язик повертається.
– Попри високі ціни, якість квартир, які здають в оренду, зовсім не завжди є відповідною. Не стала вона вищою навіть коли вартість злетіла в два рази. Зараз, наприклад, за трикімнатну квартиру із «совковим» ремонтом просять 3500-4000 тисячі гривень. Така ціна не відповідає якості взагалі, – зазначає Євген. – Звісно, є приємні винятки, коли ціну піднімають разом із підвищенням якості. Здебільшого ж, ціни на оренду квартир у Чернівцях підвищено штучно.
Юлія ХОРОШУН
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар