
Незважаючи на будень, біля озера у парку «Жовтневому» – купа відпочивальників. Людям не заважають ні перехожі, ні шум автівок, що їздять неподалік, ні таблички «Купатися заборонено» – плавають і дорослі, і діти. Між тим, якість води у озері – сумнівна, а спуск – незручний.
– Я вже 30 років купаюся у цьому озері, навіть воду з нього п’ю, і жодного разу не захворів. Дожив уже до 50 років, маю дев’ятьох дітей, – розповідає чернівчанин Петро Бабій. – Часто приходимо усією родиною, дітям також дозволяю заходити у воду, і ніхто з них не занедужав. Ходимо сюди, бо це близько від дому і безкоштовно, а щоб відпочити на «Акві» чи «Рутці» – потрібні гроші.
Пані Наталя, котра прийшла із маленьким сином, каже – до міського пляжу далеко, а тут вийшов з будинку, і вже відпочиваєш. І купатися можна, головне потім удома прийняти душ.
– Вода в цьому озері погано пахне, але до річки далеко, та й плавати там ніде, течія зносить, тож і відпочиваємо з подругами тут, – каже студентка Христина Поп’юк.
За людьми слідкують рятувальники, один сидить на березі, інший плаває озером на човні. Кажуть, цього року відкрили «купальний сезон» у середині травня. І вже встигли врятувати 4 людей.
– Найбільше потерпаємо від п’яних. Вони стрибають у воду, не бажають виходити, сваряться та обзивають нас. Нещодавно також трапився випадок – пізно ввечері нетверезий чоловік вхопився за борт нашого човна, перекинув його, мало не втонув сам та не потягнув на дно матроса, що намагався його врятувати, – розповідає начальник Чернівецької рятувальної служби на воді парку «Жовтневий» Василь Магричук. – Два роки тому один п’яний таки втопився, причому просто біля берега, де води було йому по пояс. А взагалі озера глибокі, подекуди до дна 7 метрів. Хотілося б, аби біля озер хоч у вихідні чергували також міліціонери, допомагали нам воювати з п’яними.
Пан Магричук каже, купатися приходить багато дітей без нагляду дорослих. Того року витяг двох з-під води – 9 та 11 років, ледве встиг врятувати. Відпочивальники ж на березі хоч і бачили, що діти тонуть, у воду за ними стрибати не поспішали.
Приходять до озера засмагати і у чому мати народила. До таких викликають правоохоронців, ті роблять зауваження, люди прикривають голизну, а коли міліціянти зникають, знову роздягаються.
Рятувальники впевнені, вода у озері чиста, тут навіть раки є, а вони, як відомо, у забруднених водоймах не мешкають.
Люди кажуть, в озері все одно купатимуться, тож міській владі краще не забивати на березі таблички із застережними написами, а облаштувати берег, обладнати зручні спуски до води, одне слово – створити ще одне комфортне місце для відпочинку у Чернівцях.
Лікарі ж попереджають, купання у недозволених для цього місцях може бути небезпечним для здоров’я людей.
– Через воду можуть передаватися такі інфекційні хвороби, як вірусний гепатит «А», лептоспіроз, гострі кишкові інфекції бактеріальної та вірусної природи, – розповідає начальник управління організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду ГУ Держсанепідслужби у Чернівецькій області Юрій Падурару. – Аби у паркових озерах можна було купатися, необхідно, щоб вода відповідала санітарним вимогам, а також відповідна інфраструктура на березі – контейнери для сміття, вбиральні, роздягальні, фонтанчики з питною водою, зручні підходи до води тощо. Директор парку «Жовтневий» Микола Строкань каже, дуже хотіли б облаштувати додаткове місце відпочинку для чернівчан, проте аби вода у озерах стала безпечною, треба будувати очисні споруди, а це – кілька мільйонів. Тож якщо не посприяє міська влада, на березі й далі стоятимуть таблички із написом «Купатися заборонено».
Надія КАРБУНАР
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар